دکتر علی خانی متخصص زیبایی صورت کاشت مو بوتاکس پروتز

میکرونیدلینگ-دکترعلیخانی


میکرونیدلینگ چیست؟ موارد استفاده، عوارض و اثرات میکرونیدلینگ

در روش میکرونیدلینگ پوست از یک وسیله برقی مخصوص استفاده می شود. این وسیله به شکل خودکار بوده و دارای 12 سوزن بسیار زیر می باشد. با این روش بافت زخم های قدیمی و اسکار و جای جوش و ناهمواری های پوست شکسته شده و سلول های پوست تحریک به تکثیر می شوند. تکثیر سلول ها موجب تشکیل لایه هایی جدید از فیبر کلاژن و الاستین می شود، علاوه بر این مویرگ های جدیدی نیز بوجود می آید که جریان خون را در پوست بهبود می دهد.


موارد استفاده از میکرونیدلینگ

 • بهبود جای زخم ناشی از آکنه که به صورت کم تا متوسط است، جای زخم جدید یا قدیم
 • رفع کاهش چین و چروک پوست و خطوط باریک
 • اصلاح بافت پوست شل و نرم
 • بهبود تغییر بافت پوست و تغییر اندازه روزنه های پوست
 • رفع ترک های پوستی

رفع-چروک-پوست-با-میکرونیدلینگ


میکرونیدلینگ چگونه کار می کند؟

این وسیله را روی پوست می گذارند و لایه بالایی پوست را به عمق 2 میلی متر سوراخ می کنند تا زخم هایی ریز روی پوست ایجاد شود. این روش موجب می گردد بدن تحریک شده و فیبرهای کلاژن والاستین جدید بسازد. در این روش در پاسخ به محرک، پوست برجسته و ضخیم شده و جای زخم ناپدید وخطوط باریک و چین و چروک کم می شود.


این روش شامل چه فرایندهایی است؟

پوست تمیز شده و با استفاده از کرم مخصوص، بی حس می شود. در این روش برای نتیجه بهتر، از محصولاتی که باعث تحریک کلاژن سازی می شود مانند اسید هیالورونیک و سرم ویتامین C و برای رنگ آمیزی بافت از روشن کننده های پوست استفاده می شود. سپس از وسیله ای کوچک به شکل خودکار که دارای 12 سوزن ریز است برای سوراخ کردن پوست استفاده می گردد. این ابزار، دارای سرعت بالا و سوزن های قابل تنظیم است پس می توان سوزن را با زاویه 90 درجه وارد پوست نمود و سرعت جذب محصولات را افزایش داد. پس از درمان جهت مرطوب سازی، درمان و حفاظت از پوست از سرم ویتامین C و اسید هیالورونیک استفاده می شود.


پس از درمان توسط میکرونیدلینگ، پوست به چه شکل در می آید؟

در بسیاری از افراد به مدت 24 تا 48 ساعت پس از میکرونیدلینگ ، حالتی مانند حالت آفتاب سوختگی اندک، قرمزی و کمی تورم در پوست رخ می دهد و ممکن است کبودی و خونریزی بسیار ریز ایجاد شود. در ظرف یک تا دو هفته پس از درمان پوست نرم تر و شفاف تر شده اما ماه بعد اثر کامل این درمان مشهود می گردد.


رفع-جای-جوش-با-میکرونیدلینگ


پس از استفاده از این روش چه مدت باید استراحت نمود؟

پس از انجام میکرونیدلینگ، واکنش های التهابی پوست بسیار اندک است و ظرف چند ساعت از بین می رود و رنگ قرمز پوست نیز به رنگ صورتی در می آید و ممکن است 12 تا 48 ساعت باقی بماند. جهت کاهش قرمزی پس از انجام میکرونیدلینگ، استفاده از اسید هیالورونیک توصیه می شود و جهت حفاظت از پوست بهتر است از ضدآفتاب های حاوی زینک استفاده شود. پس ازانجام میکرونیدلینگ و کاهش التهاب و قرمزی پوست، می توان از لوازم آرایشی ملایم استفاده نمود.


مزایای روش میکرونیدلینگ چیست؟

 • روش میکرونیدلینگ موجب افزایش کارایی و نفوذ مواد فعال در هنگام آماده سازی معمول پوست می شود.
 • تولید کلاژن و جریان خون را تحریک می کند.
 • سوزن های تیتانیوم پزشکی این روش را به روشی غیر حساسیت زا برای بافت انسان تبدیل کرده است.
 • مقرون به صرف در مقایسه با سایر فرایندهای بازسازی سطح پوست.
 • می توان از روش میکرونیدلینگ در همه انواع پوست از جمله پوست های تیره استفاده برد.
 • می توان از این روش در همه مناطق بدن از جمله پوست سر، صورت، بدن و پوست های حساس اطراف چشم ها، دهان و گردن استفاده کرد.

اثرات میکرونیدلینگ در پوست چیست؟

 • بهبود بافت پوست و کاهش چین و چروک
 • بازسازی بافت پوست
 • از بین بردن لک ها، اسکارها و زخم های حاصل از آکنه به دلیل پوشش پوست با فیبرهای کلاژن جدید
 • کاهش اندازه روزنه های پوست
 • بهبود ترک های پوستی

رفع-اسکار-با-میکرونیدلینگ

آیا میکرونیدلینگ با درد همراه است؟

قبل از میکرونیدلینگ صورت ، از کرم های بی حس کننده استفاده می شود تا دردی که در طول این عمل حس می شود کاهش یابد.
آیا می توان از میکرونیدلینگ روی هر رنگ پوست استفاده برد؟ میکرونیدلینگ را می توان روی همه انواع رنگ ها و انواع پوست ها استفاده کرد. هیچ خطر در رابطه با التهاب پس از عمل و هایپرپیگمنتیشن وجود ندارد.


چند جلسه میکرونیدلینگ نیاز داریم و با چه فاصله زمانی باید این فرایند را تکرار نمود؟

میکرونیدلینگ را می توان هر چهار تا شش هفته تکرار نمود تا هنگامی که به نتیجه مورد نظر برسید. جهت تحریک تولید کلاژن باید 3 بار از این روش استفاده برد و بین هر یک از این درمان ها باید 4 تا 6 هفته فاصله باشد. جهت کاهش جای زخم 3 تا 6 جلسه درمانی توصیه می شود. تعداد درمان ها به پاسخ هر فرد به درمان و به میزان آسیب که تازه است یا خیر بستگی دارد. میکرونیدلینگ در همه بخش های پوست بدن (گردن سروسینه بازو پاها) مورد استفاده دارد. بسیاری از افراد پس از جلسه اول نتایج آن را می بینند.


خطرات ناشی از عفونت پس از انجام میکرونیدلینگ

از آن جایی که کانال های ریز که در اثر سوزن ایجاد شده اند ظرف مدت یک ساعت بسته می شود و این روش تحت شرایط کلینیک انجام می پذیرد پس بروز عفونت پس از عمل بعید است.


پس از درمان از چه موادی نباید روی پوست استفاده کرد؟

جهت اطمینان از بهبودی بهتر است 2 تا 3 روز از محصولات AHA(اسید گلیکولیک)،رتینول و مواد حاوی اسید یا فعال کننده خودداری شود. و نباید در برابر خورشید قرار گرفت یا می توان از ضد آفتاب حاوی روی استفاده برد


چه دارو یا کرمی برای بهبود پوست پس از میکرونیدلینگ مناسب است؟

بعد از انجام میکرونیدلینگ، پزشک برای شما کرم یا داروی مناسب ترمیم و بازسازی پوست را به منظور بهبود هر چه سریع تر زخم های پوست و نتیجه بهتر میکرونیدلینگ، تجویز می کند. توصیه می شود حتما کرم های ترمیم کننده پوست را با مشورت پزشک و از داروخانه های معتبر تهیه و روز چند بار تا بهبود زخم ها استفاده نمایید.


عوارض جانبی فرایند میکرونیدلینگ چیست؟

در این روش اثر جانبی زیادی وجود ندارد و در 150000 مورد از این عمل حتی یک عارضه جانبی هم گزارش نشده است

 

آیا من کاندیدای مناسب استفاده از روش میکرونیدلینگ هستم؟

میکرونیدلینگ صورت را می توان بدون خطر روی انواع رنگ و نوع پوست مورد استفاده قرار داد. زیرا در این روش اپیدرم و به طور خاص ملانوسیت ها در منطقه بازالدست نخورده باقی می ماند. و خطر تغییر رنگدانه یا هایپرپیگمانتسیوم التهابی پس از عمل کم است. میکرونیدلینگ پوستی می تواند مناطقی حساس و شکننده پوست را که با سایر روش ها نمی توان درمان نمود تحت درمان قرار داد. این مناطق شامل چشمان، گردن و پشت دستان است.


اما این روش برای بیماران زیر نباید مورد استفاد ه قرار گیرد:

 • افرادی که در سه ماه گذشته راکوتان (ایزوترتینوین) مصرف کرده اند.
 • کسانی که زخم باز، بریدگی یا خراش باز روی پوست خود دارند.
 • در سال گذشته از درمان های همراه با اشعه استفاده برده اند
 • مبتلا به عفونت پوستی، بیماری های پوستی، و ویروس هرپس سیمپلکس یا تبخال هستند
 • افراد باردار و در دوره شیردهی.
 • افراد با سابقه ابتلا به کلویید یا مناطق زخم بزرگ یا کندی در بهبود زخم.

رفع لک ها و تیرگی های صورت با لیزر

لک و یا Ephelides خال دار کوچکی حاوی رنگدانه در اپیدرم (لایه فوقانی پوست) هستند که معمولاً در اثر آفتاب سوختگی قرار گرفتن عادی در معرض نور خورشید در ورزش هایی مثل تنیس، دو میدانی و یا شنا کردن بوجود می آیند.

لک صورت را می توان لکه های صاف، گرد و تیره رنگی توصیف کرد که اندازه آنها از 2 تا 4 میلیمتر متغیر است. لک صورت می تواند در اثر بارش رنگدانه در یک قسمت خاص (عدم انتشار یکنواخت ملانین در سطح پوست) بوجود آیند زیرا به طور معمول رنگ پوست اطراف آن قسمت روشن تر است.

لک صورت یک جنبه وراثتی دارد و در صورتی که در خانواده ای مشاهده شود احتمال ابتلا به آن در بقیه نیز وجود دارد.

لک معمولاً عواقب پزشکی ندارد و باعث بروز هیچگونه اختلالی نمی شود. لک صورت به پرتوهای UV نور خورشید حساس است و در مدتی که فرد در معرض نور آفتاب قرار دارد و پس از آن نیز پررنگ تر می شوند


لیزر-رفع-تاتو-خالکوبی


انواع لک

Ephelides: شامل نقاط مسطح و قرمز یا قهوه ای روشن که معمولاً در فصل تابستان نمایان می شوند و در فصل زمستان دوباره محو می شوند. این نوع از لک صورت می تواند ارثی باشد.

Lentigines: این نوع از لک صورت شامل لکه های کوچک قهوه ای مایل به زرد یا سیاه است که از نوع Ephelides تیره تر است. در زمستان محو نمی شود. این نیز یک وضعیت ژنتیکی است.


علل به وجود آمدن لک ها و تیرگی پوست

 • لک صورت و پوست به صورت ژنتیکی منتقل می شود. بنابراین در صورتی که یک یا هر دو والدین لک داشته باشند فرزند هم آن را خواهد داشت.
 • اختلالات نادری از جمله گزرودرما پیگمنتوزوم حساسیت بسیار زیادی به پرتوهای فوق بنفش خورشید به وجود می آورند که منجر به بروز لک صورت و پوست می شود.
 • قرار گرفتن طولانی در معرض نور خورشید باعث بروز لک صورت می شود مخصوصاً در افرادی که پوست روشنی دارند. محتوای ملانین پوست در افرادی که پوست روشن دارند کمتر است و بنابراین قرار گرفتن در معرض نورخورشید باعث نمایان شدن این نقطه ها می شود.
 • اختلالات هورمونی نیز می تواند باعث بروز لک صورت و پوست شود. در این وضعیت استروژن می تواند باعث تحریک بیش از حد سلول های تولید رنگدانه شود و باعث شود هنگام قرار گرفتن در معرض آفتاب رنگ بیشتری تولید کنند.

درمان لک صورت شامل لک های حاصل از کهولت سن و ضایعات رنگدانه ای پوست توسط لیزر کیوسوییچ

می توان با لیزر لکه های قهوه ای سطحی را برطرف کرد و همچنین لکه های پوستی قهوه ای رنگ (شیرقهوه)، خال گوشتی ito، خال گوشتی Ota، لک و خال های صاف رنگدانه ای را از بین برد. بعضی از رنگدانه ها با هیچ کدام از درمان های لیزری برطرف نمی شوند.

لکه های Lentigine یا لکه های کهولت سن نشانه های قهوه ای رنگی هستند که در اثر کهولت سن در پشت دست ها یا صورت نمایان می شوند.

لک آفتاب سوختگی در نتیجه آسیب های حاصل از آفتاب به وجود می آیند و روی کمر، بالای سینه و شانه ها دیده می شوند. بسیاری از آنها بی ضرر هستند اما همه آنها با افزایش سن بیشتر می شوند و جذابیتی ندارند. گرچه خیلی از لکه های قهوه ای را می توان نادیده گرفت، بسیاری از آنها کاملاً آشکار هستند و می توانند از زیبایی های طبیعی پوست بکاهند

بیشتر لک های مادرزادی با درمان از بین می روند اما بعضی ها دوباره به وجود می آیند. این افراد ممکن است به درمان اضافی نیاز داشته باشند که رنگدانه هایشان کنترل شود. لک های قهوه ای رنگی که در اثر کهولت سن بوجود می آیند معمولاً با یک مرتبه درمان برطرف می شوند


لیزر-رفع-تاتو-خالکوبی


برطرف کردن لک با لیزر

از بین بردن و درمان لک صورت با لیزر روش بسیار خوبی برای حذف لک پوست ناخواسته ناشی از قرار گرفتن در معرض نور خورشید است. از بین بردن و رفع لک صورت با لیزر حدود 45 دقیقه طول می کشد.

از شما خواسته می شود صورتتان را بشویید. سپس از شما یک سری عکس پیش از درمان گرفته می شود. چشمان شما را می بندند و صورت را با لایه خنکی از ژل می پوشانند. یک وسیله خنک کننده شبیه سشوار باد خنک برای خنک نگه داشتن صورت استفاده می شود. سپس نور لیزر روی یک سری نقاط برای معالجه اعمال می شود. بعد از انجام لیزری کرم مخصوص بعد از معالجه و محافظ در برابر نور خورشید به پوست مالیده می شود و کار تمام می شود.


آیا نتیجه بلافاصله مشخص می شود؟

بلافاصله بعد از درمان و چند ساعت پس از آن می بینید که لک ها تیره تر می شوند. طی چند روز بعد در سطح پوست منتشر می شوند و به طور طبیعی همراه سلول های مرده پوست ریخته می شوند. در بعضی افراد این لکه ها کاملاً از بین نمی رود بلکه فقط روشن تر می شود. بعد از اولین و دومین معالجه بیمار متوجه بهبودی سریع می شود و بهبودی تدریجی تر هنگامی است که لک صورت روز به روز روشن تر می شود.لیزر-رفع-تاتو-خالکوبیلیزر-رفع-تاتو-خالکوبی


چند مرتبه معالجه نیاز است؟

توصیه می کنیم برای دستیابی به نتیجه مطلوب 4-5 مرتبه درمان انجام دهید.


چند وقت یکبار بایستی برای درمان مراجعه کنم؟

توصیه می کنیم برای دستیابی به نتیجه مطلوب هر 3 تا 4 هفته یکبار برای 4 تا 5 مرتبه لیزر مراجعه شود. عملیات درمانی را حداقل یک بار در سال هر زمان که لک صورت و پوست مجدداً ظاهر شد انجام دهند.


نتیجه درمان لیزری تا چه مدت باقی می ماند؟

دوام نتیجه بستگی به نحوه مراقبت شخص از پوستش بعد درمان دارد. درمان لیزری لک پوست و صورت چیزی شبیه سفید کردن دندان است. وقتی شخص دندان خود را سفید می کند رنگ آن سفید می شود اما با گذشت زمان اثر قهوه، سیگار، شراب یا دیگر غذاهایی که ایجاد لک می کنند باعث لک شدن مجدد دندان ها می شوند و مجدداً سفید کردن دندان لازم می شود. به همین صورت درمان لک صورت با لیزر باعث برطرف شدن لک حاصل از آفتاب می شود. اما بیشتر مردم به نحوی در معرض نور آفتاب هستند که لک پوست مجدداً برمی گردد و نیاز به درمان مجدد پیدا می کنند.


آیا می توانم بعد از درمان لیزری به سر کارم بروم؟

بله حتی می توان صورت را آرایش کرد و بلافاصله بعد از درمان به کار روزانه پرداخت. توصیه میشود از کرم ها و ضدآفتاب های بی رنگ استفاده شود.


در چه افرادی درمان لیزری لک صورت به خوبی جواب می دهد؟

در افرادی که پوست برنزی ندارند و لک پوست آنها قابل دیدن است.


آیا روی همه افراد جواب می دهد؟

بله درمان لیزری اگر به طور صحیح انجام شود روی 99% بیماران با موفقیت عمل می کند.


لیزر-رفع-تاتو-خالکوبی


آیا می توان این درمان را با بقیه انواع درمان های لیزری ترکیب کرد؟

بله می توان درمان لیزری لک صورت را به طور همزمان با درمان لیزری تنگ کردن حفره های صورت و بسیاری عملیات دیگر لیزری روی صورت انجام داد. روش های مختلف را می توان با یکدیگر ترکیب کرد و نتیجه حتی مطلوب تری بدست آورد.


آیا می توان درمان لیزری لک صورت را روی بوتاکس و درمان هایی از این قبیل انجام داد؟

بله حتی اگر شما بوتاکس یا درمان های حجم دهنده ای از این قبیل داشته باشید باز هم می توانید درمان لیزری لک صورت و پوست انجام دهید. اگر قصد دارید صورت خود را بوتاکس کنید توصیه ما این است که اول درمان لیزری انجام دهید، یکی دو هفته صبر کنید و بوتاکس یا عملیات تزریق پوست را بعد از آن انجام دهید. سپس دو هفته تا شروع مرحله دوم درمان لک صورت با لیزر باز هم صبر کنید.


بهترین درمان ها

 • از کرم روشن کننده استفاده کنید. داروخانه ها و فروشگاه های لوازم بهداشتی کرم های روشن کننده پوست با ترکیبات مختلف دارند که هر کدام برای برطرف کردن لک و دیگر لک های تیره پوست ساخته شده اند.
 • کرم های روشن کننده می توانند برای لک پوست طبیعی و همینطور لک صورت ناشی از آفتاب سوختگی مناسب باشند. برای نتیجه مطلوب بایستی روزانه مصرف شوند.
 • کرم هایی با عصاره شیرین بیان پیدا کنید زیرا خاصیت روشنن کنندگی پوست دارد.
 • آلوئه ماده پر طرف دار دیگری است که در ساخت کرم های روشن کننده به کار می رود. این ماده بدون آسیب باعث روشن کردن و رطوبت پوست می شود.
 • بسیاری از کرم ها محتوی مواد شیمیایی مانند هیدروکینون و اکسیبنزون هستند. این مواد ممکن است به روشن شدن پوست کمک کنند اما در عین حال می توانند مخرب باشند. پیش از استفاده از کرم هایی که محتوی این مواد هستند جزئیات مربوط به اثرات جانبی آنرا مطالعه کنید و کرم را روی ناحیه ای از پوست که کمتر حساس است امتحان کنید.
 • Microdermabrasion (پلینگ مکانیکی) را امتحان کنید. در این تکنیک با کمک جریانی از ذرات ریز لایه بیرونی پوست از بین می رود، لک های طبیعی یا آنهایی که در اثر تابش خورشید ایجاد شده اند روشن می شوند. Microdermabrasion معمولاً طی چندین جلسه انجام می شود.
 • درمان لیزری انجام دهید. لیزر می تواند رگ های خونی که درست زیر لک قرار دارند را بسوزاند تا حدی که از شدت آنها کاسته یا کاملاً لک صورت و پوست را برطرف نماید. تا کنون اثرات مخرب دراز مدتی در این شیوه مشاهده نشده است اما ممکن است به طور موقت باعث کبودی، قرمزی و تورم شود.
 • درمان های لیزری معمولاً در جلسات 10 تا 15 دقیقه ای انجام می شوند.
 • قبل از درمان پوست با اسپری خنک می شود تا حرارت لیزر در بیمار باعث درد نشود.

از بین بردن تتو و خالکوبی های نامطلوب

در حال حاضر انجام خالکوبی و تاتو طرفداران فراوانی را به خود جلب نموده بطوریکه این امر تبدیل به امری متداول (مد) شده است .
با ظهور لیزر در حوزه پزشکی به ویژه در پوست و زیبایی موضوع درمان خلکوبی و محو نمودن کامل تاتو توسط لیزر، تمام درمان های مرسوم (عمل جراحی ، سوزانیدن با اسید یا با محلول های شیمیایی تراشیدن و ... ) را تحت تاثیر قرار داده و بیش از دو دهه است که نخستین انتخاب برای درمان قاطع و موثر محو تاتو یا تتو و خالکوبی، لیزر می باشد .


لیزر-رفع-تاتو-خالکوبی


درمان قطعی تاتو فقط توسط لیزر

همانگونه که اشاره شد با ورود لیزر به حوزه پوست و زیبایی درمان قطعی تاتو نیز تحقق یافت بطوریکه در کمتر مرکز درمانی پزشکان پوست و جراحان زیبایی تمایل به استفاده از روش های قدیمی جهت محو خالکوبی و تاتو داشته و به لحاظ نتایج مطلوب لیزر، این شیوه درمانی را به فرد پیشنهاد می نمایند.

لیزر با هدف قرار دادن سلول ایجاد کننده رنگ در بدن (ملانین ) و بمباران آن توسط پالس های نور ، باعث لیز شدن و پاره شدن رنگدانه و خرد شدن آن می گردد که رنگدانه های مورد نظر نیز توسط سلول های ماکروفاژ که وظیفه پاک سازی بدن از عناصر خارجی را عهده دار هستند ، بلعیده و نابود می گردند . تاتوهایی که رنگ تیره توسط کربن و جوهر سیاه در آن بکارگرفته شده و عمدتا رنگ خالکوبی را سیاه و تیره نشان می دهند از جمله تاتوهایی هستند که به طول موج های ارسالی از طرف لیزر، پاسخ مطلوب داده و در مقایسه با دیگر رنگ ها در جلسات درمانی کمتری نتایج مطلوبی از خود نشان می دهند.


اقدامات مناسب برای رفع تاتو و خالکوبی

 • لیزر ND: YAG
 • لیزر CO2
 • لیزر Q-switched که به خاطر هدف قراردادن دقیق رنگدانه ها نتایج بسیار جالبی را ارائه کرده است

موارد منع استفاده از لیزر برای رفع تتو و خالکوبی

 • اگر فرد تحت درمان با قرص راکوتان باشد
 • کسانی که خود را برنزه کرده باشند
 • افراد دارای تیپ پوستی پنج و شش (خیلی تیره و سیاه پوست)
 • افراد دارای رنگدانه های مشکوک مانند وجود خال های مشکوک سرطان در بدن
 • افراد دچار بیماری لوپوس اریتماتو
 • افراد دچار بیماری روحی ، روانی (سایکوز)
 • افرادی که نسبت به فلزات همچون آهن حساسیت داشته قبل از درمان توسط لیزر باید تست حساسیت از آنان به عمل آید

لیزر-رفع-تاتو-خالکوبی

پاک کردن تاتوهای دو و چند رنگ

درمورد پاک کردن خالکوبی و تاتوهای چند رنگ تا کنون را ه درمان و پاک کردن از طریق تکنیک های جدید علمی و پزشکی وجود نداشت لذا بیشتر خانم ها برای رهایی از تاتوهای ابرو که دو یا چند رنگ متفاوت داشته اند مجبور بودند مجددا به آرایشگاه ها پناه ببرند و با انجام یک تاتو جدید تاتوهای قبلی را بپوشانند وبا تکرار کار غلط پیچیدگی بیشتری ایجاد نموده و بافت پوست ناحیه ابرو دچار التهاب های مکرر و فیبروز بیشتر شده و دیواره عروق ناحیه درگیر رنگ شوند که پاک کردن آن با مشکلات فراوان همراه می شود.

هم اکنون با دستیابی به تکنیک های جدید در استفاده از دستگاه های لیزری امکان پاک کردن تاتوهای چند رنگ و چند لایه در یک جلسه فراهم شده است و تعداد معدودی از پزشکان با تجربه در جراحی های لیزری می توانند اینگونه تاتوها و خالکوبی ها را با تکنیک های خاص و بدون عارضه پاک کنند. لذا جای امیدواری و مسرت است که دیگر خانم ها جهت پاک کردن تاتوهای خود نیازی به صرف مدت طولانی و مراجعات مکرر ماهیانه ندارند و انواع تاتوها در هر شکل و در هر ناحیه را می توانند در یک جلسه پاک کنند و از شر آن خلاص شوند .


دراین روش پس از بی حسی موضعی و بدون بیهوشی در مدت یک الی دو ساعت اقدام به پاک کردن تاتو و خالکوبی شده و بیمار با حال عمومی خوب با پانسمان از مرکز خارج و به زندگی عادی خود بر می گردد.


مراقبت های بعد از انجام لیزر رفع تاتو و خالکوبی

 • تا مدت دو الی سه روز با پماد مناسب که توسط پزشک تجویز می شود محل زخم سطحی پانسمان میشود
 • از روز دوم فرد میتواند استحمام داشته باشد و پس از شستشوی کامل زخم مجددا روز آنرا پماد زده و پانسمان کند
 • از روز سوم تا چهارم روی زخم بسته شده و مختصر قرمزی بجا میماند که می توان روی آنرا با کرم پودر پوشاند
 • قرمزی آن به مرور کمرنگ شده و نهایتاً همرنگ پوست اطراف می گردد. در مدتی پس از اقدامات لیزر سعی کنید زیاد در معرض نور آفتاب نباشید تا قرمزی زیاد طول نکشد و پوست شما آسیب نبیند

لیزر-رفع-تاتو-خالکوبی
لیزر-رفع-تاتو-خالکوبیدرمان آكنه فعال و رفع اسكار جوش

در مورد درمان آكنه توسط لیزر پرتو ليزر باكتري ‌هايي را كه موجب عفونت و التهاب مي‌شـوند را كاهش مي‌دهد و به اين ترتيب مكانيسم اصـلاح پوسـت را تحـريك مي‌كند.
NLite اولين ليزري می باشد. كه از سازمان FDA مجوز استفــاده در زميـنه درمان‌هاي‌ جوش‌هاي فعال و اسكار جوش در تمامي سنين را دريافت كرده است.

درمان اسكارهاي جراحي و كلوئيد

با استفاده از اين نوع ليزر مي‌توان به ترميم زخم‌هاي تازه، جلوگيـري از ایجاداسـكارهاي ناشي از جراحي، سـوختـگي و درمان اسـكارهاي قديمي كمك كرد.

درمان ضايعات عروقي

ضايعات عروقي به صورت افزايش نابه‌جاي شــبكه مويرگي در پوسـت (تارعنكبوتي) خود را نمايان مي‌سازد. امروزه باNLiteاين نوع درمان بسيار سريع،‌ راحت،‌ بدون عوارض و با نتايج قابل قبول امكان‌پذير است.

دستگاه لیزر Q- Switch

با طول موج های متفاوت در درمان ضایعات رنگی پوست مانند خال ها، کک و مک و لکه های دستگاه لیزر پوستی و از بین بردن تاتو استفاده می شود.
لیزر Q- Switch نور لیزر را با انرژی انفجاری کوتاهی به تاتو تابانده در نتیجه تاتو را منفجر کرده و به ذرات ریزی تبدیل می کند که توسط سلول های دفاعی بدن از بین می رود . تعداد جلسات بستگی به رنگ و اندازه تاتو دارد.

شیوع تاتوهای زیبایی بطور عمده در سالهای اخیرافزایش یافته است وتقاضا برای پاک کردن تاتو هم بشدت زیاد شده است.روشهای زیادی برای پاک کردن تاتو استفاده شده است.لیزر Q-switched که پالسهای کوتاه با توان بالا ساطع میکند به طور وسیعی برای درمان تاتوهای ناخواسته استفاده می شود وبر پایه اصل فتوترمولیز میباشد.

به طور کلی دوره درمان اغلب طولانی پر هزینه وگاهی غیر عملی است که باعث ناامید شدن بیمار و ترک درمان میشود.به همین دلیلها ما تئوری ارائه دادیم که اضافه کردن لیزر co2 به لیزر Q-switched برای درمان تاتو میزان پاک شدن پیگمان را افزایش میدهدو درجه هیپو وهیپرپیگمانتاسیون تاشی از درمان را کاهش میدهد.استفاده از لیزر co2 با هدف برداشتن اپیدرم و بدنبال آن استفاده از لیزر Q-switched ممکن است باعث می شود که لیزر Q-switched به قسمتهای عمیقتر درم برسد بدون عوارض جانبی جدی.

تماس با ما

خیابان فتحی شقاقی ، بین چهار راه یوسف آباد و چهل ستون ، ساختمان پزشکان سبز ، طبقه همکف ، واحد4

تلفن: 02188705550

تلفن: 02188705551

فکس: 02188716221

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید