دکتر علی خانی متخصص زیبایی صورت کاشت مو بوتاکس پروتز

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

دستگاه رادیو فراکانسی(RF)

امواج رادیو فرکانسی (RF) سالهاست که در دنیای پزشکی برای اهداف گوناگون کاربرد دارد. تا کنون بعنوان وسیله ای ایمن و دقیق برای انجام جراحی های کوچک، بدون عوارض و اسکار، معرفی شده است. RF Tightening کاربرد جدیدی از امواج رادیو فرکانس در زمینه پوست و زیبایی برای درمان سلولیت و رفع علائم پدیده Aging(پیری پوست) است که توسط صاحبان این تکنولوژی برای آنها ویژه شده است. کلیات: پدیده Aging (پیری پوست)، چین و چروک صورت و دور چشم، آکنه، سلولیت و انباشتگی چربی در نواحی مختلف بدن و بهم ریختن تناسب اندام، موضوعات بحث و عمل همیشگی حوزه پوست و زیبایی اند بطوریکه سبب تولید انواع روشها و تکنولوژیهای درمان مشکلات یاد شده مانند رولر وکیوم، الکتروتراپی، اوترسوند، مزوتراپی، LLLTو غیره گردیده است. ساختار اصلی سیستم های RF در واقع شامل یک نوسان ساز امواج الکترونیکی (RF.oscillator) در محدوده فرکانس رادیوئی است. ساختار سیستم های RF_Tightening نیز مانند سیستم های RF جراحی است و تفاوت اصلی آنها در فرکانس و ساختار الکترودهای آنست.

 

 

مکانیسم عمل: برای درک مکانیسم عمل

RF_Tightening لازمست نگاهی اجمالی به بحث ترموتراپی نمود.
ترموتراپی روشی است که گرما را برای درمان بسیاری از بیماریها یا کمک به درمان بسیاری از بیماریها بکار می گیرد. میزان گرمای اعمال شده در ترموتراپی 37 الی 44 درجه سانتیگراد است. ترموتراپی به 2 صورت انجام می گیرد: در روش سطحی از تجهیزاتی مانند چراغ مادون قرمز،(IR) حمام پارافین و کیسه آب گرم (Hot pack) استفاده می شود. عمق نفوذ حرارت در این روش حدود یک سانتیمتر است. در روش عمقی از تجهیزاتی چون اولتراسوند، دیا ترمی و مایکروویواستفاده می شود. این تجهیزات خود گرما تولید نمی کنند بلکه موجب تولید گرما در بافت های عمقی بدن می شوند مکانیسم عمل سیستم های RF_TIGHTENING نیز مانند سیستم های ترموتراپی عمقی است. اگر موضعی از بدن تحت ترمو تراپی سطحی یا عمقی (حرارت 37 ال ی44 درجه سانتیگراد) قرار می گیرد موجب: 1. افزایش متا بولیسم(سوخت وساز بافتی) 2. افزایش Microcirculation (گردش خون مویرگی) 3. ولیپولیز چربی ها و وارد شدن آنها به چرخه سوخت وساز خواهد شد. این اثرات نتایج زیر را در موضع درمان به بار می آورند: 1. افزایش خونرسانی به سلولها 2. بهبود در ناژ لنفی 3. پاکسازی و حرکت سموم و مواد زائد از موضع 4. افزایش سوخت و ساز کلاژن 5. افزایش تونیستی و الاستیستی عضلات موضع و لاغری موضعی.

RF_Tightening وسیله ای است که امواج رادیویی را با فرکانس بالا تولید و از بافتهای بذن عبور داده و موجب تولید حرارت عمقی به میزان 38 الی 44 درجه سانتیگراد در آنها می شود. سیستم های RF_Tightening نیز مانند RFهای بکار رفته در جراحی دارای 2 نوع الکترود(2 قطبی Bipolar) و (تک قطبی Monopolar) هستند، با این تفاوت که جریان را به سطح بزرگتری از بدن اعمال می کنند. و حرارت در یک نقطه متمرکز نمی شود بلکه در یک منطقه پخش می گردد. در استفاده از پروب بای پلار نیازی به اتصال به الکترود منفی نیست بهمین دلیل امواج فقط در موضع تماس جریان میابند و عمق نفوذ امواج کم، سطحی و در حد بافت درم و زیر درم بوده اند وترموتراپی بصورت سطحی انجام می گیرد. در استفاده از پروب مونو پلار، اتصال الکترود منفی الزامی است، بنابراین امواج در کل بدن جریان میابد و عمق نفوذ امواج بیشتر و در حد بافت های چربی است و لذا ترموتراپی عمقی انجام می گیرد.
کاربرد: با نظر به قابلیت های سیستم RF_Tightening در انجام ترمو تراپی این سیستم می تواند در درمانهای Remodeling صورت و بدن و نیز درمان سلولیت موفق و موثر باشد.

.
1. Remodeling صورت و بدن : این دستگاه با افزایش دما و نیز کاهش چربی غدد می تواند در درمانهای Remodeling صورت و بدن موثر باشد، از جمله:
_ از بین بردن چین و چروک در صورت و دور چشم _ رفع شلی پوست در قسمت های مختلف بدن _ درمان آکنه فعال _ و کاهش چربی های انباشته شده در نواحی مختلف بدن.

.
2. سلولیت : برای درک موفقیت RF_Tightening در درمان سلولیت کافی است علل بروز و روش درمان سلولیت را مرور نماییم.

.
علل بروز سلولیت:
_ تجمع چربی در سلولهای چربی
_ کاهش و توقف تخلیه لنف و جریان خون مویرگی
_ افزایش مواد سمی حاصل از متابولیسم ( سوخت و ساز مواد)
_ کاهش متابولیسم و تبادلات حیاتی
_ افزایش درم بافتی و فیبروزه شدن بافت همبند

.
روش درمان سلولیت:
_ جریان خون مویرگی در موضع افزایش داده شود
_ آب و مواد سمی زائد بوسیله درناژ لنفی از موضع خارج گردد.
_متابولیسم از طریق اکسیژن رسانی افزایش یابد
_ سایز سلولهای چربی کوچک شود.
_ با تحریک فیبرها، خاصیت الاستیک بافت همبند باز گردانده شود.

با نگاهی به مطالب فوق و مرور دوباره اثرات فیزیولوژیک ترموتراپی، میتوان گفت که سیستم های RF_Tightening می توانند با تولید کلاژن و افزایش Tone up، افزایش گردش خون موضعی، درناژ لنفی و لیپولیز چربی ها، بطور موثری سلولیت را درمان نماید. بعلت عبور امواج رادیویی از بافت ها و ایجاد حرارت در درون و عمق آنها توانمندی این دستگاه ها نسبت به دستگاهای دیگر بطور قابل ملاحظه ای افزایش یافته و موجب گردیده است که سیستم های RF_Tightening در رفع مشکلات پوستی توانمند تراز تکنولوژی های مشابه عمل نماید و نتایج قطعی آن در جلسات درمانی کمتری میسر شود

K2_TAGS
خواندن 7425 دفعه
آخرین ویرایش در 05 تیر 1396

تماس با ما

خیابان فتحی شقاقی ، بین چهار راه یوسف آباد و چهل ستون ، ساختمان پزشکان سبز ، طبقه همکف ، واحد4

تلفن: 02188705550

تلفن: 02188705551

فکس: 02188716221

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید