دکتر علی خانی متخصص زیبایی صورت کاشت مو بوتاکس پروتز

تزریق ژل و چربی به چانه

جلو آوردن چانه Chin Augmentation

جراحی زیبایی و پلاستیک از پویا ترین رشته های پزشکی است و این بدان علت است که زیبایی و جوان بودن یکی از آرزوهای همه انسانها است.

در برخی از افراد چانه خیلی عقب تر از حد طبیعی است که قیافه پرنده پیدا می کنند در این حالت قسمت میانی صورت خیلی جلوتر بنظر می رسد و قسمت فک تحتانی عقب تر می باشد.
در این افراد گاهی اکلوزیون دندانها بهم می خورد که لازم است با روش جراحی فک قسمتی از فک تحتانی با دندانها بجلو آورده می شود تا هم اهنگی دندانها ی بالا و پایین ایجاد شود در ضمن عقب بودن فک تحتانی هم اصلاح می شود

در صورتی که اکلوزیون دندانها خوب باشد و فقط چانه عقب باشد در این صورت می توان با چهار روش آنرا اصلاح کرد.

1- تزریق چربی با(acr+prp)

2- گذاشتن پروتز چانه

3-جلو آوردن استخوان چانه

4- با مواد ژل تزریقی که از خون بیمار تهیه می شود بدون عارضه و تقریبا مانگاری طولانی دارد.

از میان روش های فوق تزریق چربی بیمار با پروتز های چانه شکل و سایز های متفاوتی دارند و برحسب وضعیت صورت بیمار نوع آن توسط پزشک مشخص می شود.

تکنیک عمل

محل برش داخل دهان می باشد . ضمنا این عمل همزمان با سایر اعمال زیبایی قابل انجام است.

 

روش بیهوشی و مدت زمان عمل

این جراحی با بیهوشی عمومی و بیمه بیهوشی قابل انجام است و عمل حدود یک ساعت طول می کشد.
در بیمار شکل زیر جراحی پلاستیک بینی همزمان با جلو آوردن چانه انجام شده است.

 

ملاحظات لازم قبل از جراحی جلو آوردن چانه

1-چنانکه بیماری خاصی دارید با جراح خود در میان به گذارید.
2-در صورتی که از داروی خاصی استفاده می نمائید به جراح خود بگوئید.
3-شب قبل غذای سالم میل نمائید.
4-قبل از خواب استحمام نمائید .
5-در صورت اضطراب یک قرص آرام بخش ملایم میل نمائید.
6-سعی شود تعیین وقت شما با دوره پریود ماهانه یکی نباشد.
7-صبح ناشتا باشید.
8-آرایش صورت خود را پاک نمائید.
9-ریش و سبیل خود را کوتاه نمائید
10-در زمان تعیین شده در بیمارستان با مدارک لازم و یک نفر همراه حاضر شوید.

 

مراقبت های لازم بعداز جراحی جلو آوردن چانه

1-بلافاصله پس از عمل از کمپرس کیسه یخ روی نواحی صورت استفاده نمائید.
2-داروی تجویز شده را طبق دستور مصرف نمائید.
3-تا سه روز بجای مسواک از دهان شویه سرم نمکی و بعدا از مسواک نرم استفاده نمائید.
4-موقع خوابیدن زیر سر خود را بلند تر کرده و طاق باز بخوابید.
5-تا دو روز مایعات با نی استفاده شود و پس از آن غذای نرم وپوره جات استفاده نمایید.

 

پروتز چانه

ممکن است شما از شکل چانه خودتان راضی نباشید و تمایل داشته باشد چانه برجسته تری داشته باشید. از همان نیم رخ های هالیوودی که در تبلیغات لوازم آرایشی و بهداشتی، زیاد می بینید. شاید هم پس از یک تصادف رانندگی، شکل چانه تان از حالت افتاده باشد. در این شرایط، شما کاندیدای مناسبی برای جراحی چانه و کار گذاشتن پروتز در چانه تان خواهید بود.... عمل جراحی برجسته سازی چانه با پروتز این روزها در دنیا در میان مردان هم طرفداران زیادی دارد؛ چرا که داشتن چانه ای قوی و برجسته یکی از شاخصه های زیبایی چهره در صورت آقایان است که در کنار داشتن آرواره هایی چهارگوش، پوستی آفتاب سوخته، چهره ای بدون چروک و بدون چربی اضافه، چهره آقایان را زیباتر و جذاب تر می کند. اینها فاکتورهایی است که متخصصان زیبایی برای یک چهره زیبا برای مردان در نظر می گیرند. برجستگی و فرم صورت هنرپیشگان سینما، خیلی ها را وسوسه می کند که به فکر برجسته سازی بخش های گوناگون چهره خود بیفتند و به ویژه خانم های جوانی که به دنبال زیبایی های هالیوودی اند، از این نظر، بیشتر در معرض خطرند.

حتما شما هم شنیده اید که پروتزهایی در بازار وجود دارد که می توان با کار گذاشتن آن در صورت، گونه یا چانه، این بخش های صورت را برجسته تر کرد و به فرم دلخواه دست یافت. نتایج مطالعات متعدد دانشمندان نیز نشان می دهد که چانه و گونه برجسته یکی از معیارهای زیبایی صورت است. به صورت طبیعی، قوس گونه ای که بخشی از استخوان گونه است، موجب برجستگی گونه ها می شود. در حقیقت، کسانی که گونه های برجسته ای دارند، به صورت ارثی، اسکلت صورت شان به این شکل درآمده است. در بعضی افراد نیز استخوان های گونه به میزان کافی رشد نکرده و بنابراین گونه های پهن و بی حالتی دارند. چانه سنجی به طور ایده آل، در یک نمای نیم رخ، خط عمودی که از کنار لب پایین شما کشیده می شود، باید به چانه شما برسد.

اگر نوک چانه شما عقب تر از این خط باشد، یعنی چانه شما عقب تر از حالت ایده آل است و در این شرایط ممکن است تقویت چانه یا همان جلوتر آوردن آن، برای هماهنگ کردن اجزای صورت شما لازم باشد ولی اگر نوک چانه شما از این خط عمودی جلوتر باشد، آن وقت شما چانه ای بیرون زده خواهید داشت که می توانید با مشورت یک جراح پلاستیک، از کوچک تر کردن چانه تان سود ببرید.

یک چانه ایده آل و متناسب می تواند حالت لب ها، دندان ها و بینی شما را بهتر کند. پروتز چانه این جراحی را می توان با یک بی حسی موضعی و در مواردی نیز به وسیله بی هوشی عمومی انجام داد. جراح، برشی کوچک در داخل دهانتان یا زیر چانه تان ایجاد خواهد کرد. یک پروتز مخصوص چانه، زیر پوشش استخوان چانه شما کار می گذارد و برش را با بخیه های قابل جذب می بندد و شما ساعاتی پس از انجام این جراحی از بیمارستان مرخص خواهید شد. اگر این جراحی به وسیله یک متخصص جراحی پلاستیک ماهر انجام شود، به طور معمول، عوارض آن نادر است. برای اینکه از نتیجه عمل جراحی چانه تان راضی باشید، پیش از کار گذاشتن پروتز در چانه تان خواسته هایتان را به طور دقیق با جراح تان در میان بگذارید تا از عمل جراحی توقعات بیش از اندازه نداشته باشید. جراحی فک گاهی اوقات برای برجسته تر کردن چانه نیاز به کار گذاشتن ایمپلنت (پروتز) در چانه نیست. اگر فک پایین شما خیلی عقب رفته است و نیمه تحتانی صورت شما تورفته به چشم می آید، راه دیگری نیز برای برجسته تر نشان دادن چانه شما وجود دارد و آن، جراحی فک است. در این جراحی، جراح فک و صورت، فک پایین شما را جراحی خواهد کرد و آن را در موقعیت قدامی تری قرار خواهد داد. در این صورت، چانه شما برجسته تر به نظر خواهد آمد؛ به ویژه اگر چانه تان برجستگی استخوانی طبیعی را داشته باشد، شما با این جراحی، به شکل و فرم دلخواه تان دست خواهید یافت.

جراحی فک و پروتز چانه گاهی برای دست یابی به فرم دلخواه فک و چانه لازم است هر ۲ عمل جراحی روی صورت شما انجام شود؛ یعنی علاوه بر اینکه فک پایین شما جراحی شده و در موقعیت جلوتری قرار داده می شود، پروتزی نیز در چانه شما کار گذاشته خواهد شد. این عمل جراحی سنگین تر خواهد بود و شما باید خود را برای دوره استراحت طولانی تری آماده کنید.

تماس با ما

خیابان فتحی شقاقی ، بین چهار راه یوسف آباد و چهل ستون ، ساختمان پزشکان سبز ، طبقه همکف ، واحد4

تلفن: 02188705550

تلفن: 02188705551

فکس: 02188716221

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید