دکتر علی خانی متخصص زیبایی صورت کاشت مو بوتاکس پروتز

رفع تاتو و خالکوبی

از بین بردن تتو و خالکوبی های نامطلوب

در حال حاضر انجام خالکوبی و تاتو طرفداران فراوانی را به خود جلب نموده بطوریکه این امر تبدیل به امری متداول (مد) شده است .
با ظهور لیزر در حوزه پزشکی به ویژه در پوست و زیبایی موضوع درمان خلکوبی و محو نمودن کامل تاتو توسط لیزر، تمام درمان های مرسوم (عمل جراحی ، سوزانیدن با اسید یا با محلول های شیمیایی تراشیدن و ... ) را تحت تاثیر قرار داده و بیش از دو دهه است که نخستین انتخاب برای درمان قاطع و موثر محو تاتو یا تتو و خالکوبی، لیزر می باشد .


لیزر-رفع-تاتو-خالکوبی


درمان قطعی تاتو فقط توسط لیزر

همانگونه که اشاره شد با ورود لیزر به حوزه پوست و زیبایی درمان قطعی تاتو نیز تحقق یافت بطوریکه در کمتر مرکز درمانی پزشکان پوست و جراحان زیبایی تمایل به استفاده از روش های قدیمی جهت محو خالکوبی و تاتو داشته و به لحاظ نتایج مطلوب لیزر، این شیوه درمانی را به فرد پیشنهاد می نمایند.

لیزر با هدف قرار دادن سلول ایجاد کننده رنگ در بدن (ملانین ) و بمباران آن توسط پالس های نور ، باعث لیز شدن و پاره شدن رنگدانه و خرد شدن آن می گردد که رنگدانه های مورد نظر نیز توسط سلول های ماکروفاژ که وظیفه پاک سازی بدن از عناصر خارجی را عهده دار هستند ، بلعیده و نابود می گردند . تاتوهایی که رنگ تیره توسط کربن و جوهر سیاه در آن بکارگرفته شده و عمدتا رنگ خالکوبی را سیاه و تیره نشان می دهند از جمله تاتوهایی هستند که به طول موج های ارسالی از طرف لیزر، پاسخ مطلوب داده و در مقایسه با دیگر رنگ ها در جلسات درمانی کمتری نتایج مطلوبی از خود نشان می دهند.


اقدامات مناسب برای رفع تاتو و خالکوبی

 • لیزر ND: YAG
 • لیزر CO2
 • لیزر Q-switched که به خاطر هدف قراردادن دقیق رنگدانه ها نتایج بسیار جالبی را ارائه کرده است

موارد منع استفاده از لیزر برای رفع تتو و خالکوبی

 • اگر فرد تحت درمان با قرص راکوتان باشد
 • کسانی که خود را برنزه کرده باشند
 • افراد دارای تیپ پوستی پنج و شش (خیلی تیره و سیاه پوست)
 • افراد دارای رنگدانه های مشکوک مانند وجود خال های مشکوک سرطان در بدن
 • افراد دچار بیماری لوپوس اریتماتو
 • افراد دچار بیماری روحی ، روانی (سایکوز)
 • افرادی که نسبت به فلزات همچون آهن حساسیت داشته قبل از درمان توسط لیزر باید تست حساسیت از آنان به عمل آید

لیزر-رفع-تاتو-خالکوبی

پاک کردن تاتوهای دو و چند رنگ

درمورد پاک کردن خالکوبی و تاتوهای چند رنگ تا کنون را ه درمان و پاک کردن از طریق تکنیک های جدید علمی و پزشکی وجود نداشت لذا بیشتر خانم ها برای رهایی از تاتوهای ابرو که دو یا چند رنگ متفاوت داشته اند مجبور بودند مجددا به آرایشگاه ها پناه ببرند و با انجام یک تاتو جدید تاتوهای قبلی را بپوشانند وبا تکرار کار غلط پیچیدگی بیشتری ایجاد نموده و بافت پوست ناحیه ابرو دچار التهاب های مکرر و فیبروز بیشتر شده و دیواره عروق ناحیه درگیر رنگ شوند که پاک کردن آن با مشکلات فراوان همراه می شود.

هم اکنون با دستیابی به تکنیک های جدید در استفاده از دستگاه های لیزری امکان پاک کردن تاتوهای چند رنگ و چند لایه در یک جلسه فراهم شده است و تعداد معدودی از پزشکان با تجربه در جراحی های لیزری می توانند اینگونه تاتوها و خالکوبی ها را با تکنیک های خاص و بدون عارضه پاک کنند. لذا جای امیدواری و مسرت است که دیگر خانم ها جهت پاک کردن تاتوهای خود نیازی به صرف مدت طولانی و مراجعات مکرر ماهیانه ندارند و انواع تاتوها در هر شکل و در هر ناحیه را می توانند در یک جلسه پاک کنند و از شر آن خلاص شوند .


دراین روش پس از بی حسی موضعی و بدون بیهوشی در مدت یک الی دو ساعت اقدام به پاک کردن تاتو و خالکوبی شده و بیمار با حال عمومی خوب با پانسمان از مرکز خارج و به زندگی عادی خود بر می گردد.


مراقبت های بعد از انجام لیزر رفع تاتو و خالکوبی

 • تا مدت دو الی سه روز با پماد مناسب که توسط پزشک تجویز می شود محل زخم سطحی پانسمان میشود
 • از روز دوم فرد میتواند استحمام داشته باشد و پس از شستشوی کامل زخم مجددا روز آنرا پماد زده و پانسمان کند
 • از روز سوم تا چهارم روی زخم بسته شده و مختصر قرمزی بجا میماند که می توان روی آنرا با کرم پودر پوشاند
 • قرمزی آن به مرور کمرنگ شده و نهایتاً همرنگ پوست اطراف می گردد. در مدتی پس از اقدامات لیزر سعی کنید زیاد در معرض نور آفتاب نباشید تا قرمزی زیاد طول نکشد و پوست شما آسیب نبیند

لیزر-رفع-تاتو-خالکوبی
لیزر-رفع-تاتو-خالکوبیتماس با ما

خیابان فتحی شقاقی ، بین چهار راه یوسف آباد و چهل ستون ، ساختمان پزشکان سبز ، طبقه همکف ، واحد4

تلفن: 02188705550

تلفن: 02188705551

فکس: 02188716221

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید