دکتر علی خانی متخصص زیبایی صورت کاشت مو بوتاکس پروتز

لیفت یا کشیدن صورت با تکنیک سیلوئت از سن 40 سالگی، صورت و گونه شروع به پایین افتادن می کنند و ما گذشت زمان را احساس می کنیم. لیفت صورت با نخ این فرصت را می دهد که بدون جراحی های سنگین، بدون بیهوشی، بدون بستری شدن در بیمارستان و بدون زمان بهبودی طولانی صورت خود را حداقل به 10 سال گذشته برگردانیم.

لیفتینگ صورت با نخ، تکنیکی است که با بی حس کننده موضعی در کمتر از 45 دقیقه و بدون هیچ بستری شدن در بیمارستان انجام می شود. بهبود فوری به بیمار این امکان را می دهد که در عزض 2 روز به فعالیتهای طبیعی خود باز گردد و پس از 2 هفته بافت های نرم بهبود یافته ودر نتیجه هیچ نشانه ای از انجام این روش پدیدار نخواهد یود.

 

لیفت صورت با نخ های کششی 

 

لیفت صورت با نخ های کششی

 

لیفت صورت با نخ های کششی

 

انجام این روش در ۵ مرحله است :

وارد کردن ، استقرار ، مهار ، تعلیق ، تثبیت نخ ها از طریق یک برش کوچک در منطقه تمپورال سر ( در بین موهای جلوی گوش ) قرار داده می شود. این نخ ها از پلی پروپیلن ساخته شده، موادی زیست سازگار با بدن انسان که برای سالهای زیاد در جراحی قلب و عروق و چشمی استفاده می شود. لیفتینگ صورت با نخ، برای تصحیح چین نازولبیال، خطوط بیان و نیز بیضی شکل صورت، گونه ها و گردن استفاده می شود.

نتایج حاصل ، بسیار برجسته و مهم است. خستگی صورت برطرف شده و برای سالهای زیاد به فرد ظاهری جوان تر و بسیار طبیعی می دهد. این عمل فقط در طی یک جلسه انجام می شود. هیچ اثرات جانبی ندارد و نتایج به ثبت رسیده دیدنی است. لیفتینگ صورت با نخ، تکنیکی کارآمد برای هم مردان و هم زنان است و در حال حاضر بیش از 15000 آن را انتخاب کرده اند.

 

 تکنیک لیفت سیلوئت چیست ؟

لیفت بوسیله سیلوئت، تکنیکی است که با استفاده از نخ های سیلوئت پوست کشیده می شود. این روش با حداقل تهاجم برای کشیدن پوست و برگرداندن بافت های شل شده قسمت میانی صورت به حالت اولیه استفاده می شود. نخ های سیلوئت با داشتن مخروط های قابل جذب خود، کشش بسیار خوبی را بر روی پوست ایجاد می کنند. نخ ها به فاسیای عضلات تمپورال ( بین موهای جلوی گوش ) متصل می شود. برای رسیدن به این هدف، یک برش کوچک، بالاتر از خط مو جایی که نخ ها ثابت می شوند، ایجاد می شود.

 

کاربرد لیفت با سیلوئت چیست ؟

 تا به امروز از نخ های سیلوئت برای لیفت پوست قسمت های میانی صورت و همچنین کشیدن پوست گردن و ابرو استفاده شده است.

 

 آیا تکنیک سیلوئت برای من مناسب است؟

 اگر شما بیش از ۴۰ سال سن دارید و پوست صورت شما شروع به افتادن کرده و صورت شما حالت جوانی خود را از دست داده است، کیس مناسبی برای انجام این عمل هستید.

 

 آیا لیفتینگ پوست با سیلوئت نیاز به بستری در بیمارستان و بیهوشی دارد؟

 سیلوئت تحت بیحسی موضعی و بدون نیاز به بستری شدن در بیمارستان انجام می شود. س: انجام این روش چه مدت طول می کشد؟ ج: انجام لیفت صورت توسط سیلوئت در حدود یک ساعت به طول می انجامد.

 

 چگونه از اعتبار نخ های سیلوئت مطمئن باشم؟

 گذشته از اینکه پزشکان زیادی در جهان از این روش استفاده می کنند، نخ سیلوئت توسط FDA امریکا تایید شده و نشان CE اروپا در سال 2006 دریافت کرده است.

 

 بهبودی چه مدت طول می کشد؟

 بیماران طی دو روز می توانند به فعالیتهای طبیعی خود باز گردند اما معمولا ده روز طول می کشد تا پوست محل عمل به طور کامل به حالت طبیعی خود باز گردد و تمام علائم ناپدید شود.

 

 نتایج به دست آمده از عمل چگونه است؟

 نتایج به دست آمده در درجه اول طبیعی است. ظاهر شما کمتر خسته است و صورت شما شاداب تر می شود. این جوان سازی شما را سر زنده می کند.

 

 نتایج عمل چه مدت دوام دارند؟

نتایج را به مدت چهار سال ماندگار است. متاسفانه ، هیچ روش جوان سازی فرآیند پیری را متوقف نمی کند. بعد از چهار سال در صورت افتادگی پوست، می توان با یک عمل سرپایی نخ ها را محکم کرد.

 

 چرا تکنیک سیلوئت بهترین روش موجود در بین روش های لیفت است؟

 بسیاری از پزشکان از روش سیلوئت برای درمان فلج صورت استفاده می کنند. - روشی کم تهاجم است. - نخ ها بی ضرر هستند. - نخ ثابت می شود و در صورت حرکت نمی کند. - نخ ها جذب نمی شوند و اثرات عمل طولانی ست.

 

 آیا تکنیک سیلوئت جایگزینی برای جراحی کشیدن صورت است؟

 اگر به این روش خوب توجه کرده باشید، سیلوئت جایگزین جراحی کشیدن صورت نیست. با این حال، یک راه موثر برای به تعویق انداختن جراحی سنتی کشیدن صورت برای چند سال می باشد.

 

 من 24سال سن دارم.میخواستم بدونم با این روش لییفتینگ سیلوئت میتونم حالت چشمام رو کشیده وگربه ای کنم؟

 روش سیلوئت برای لیفت و بالا کشیدن ابرو مناسب است ولی تاثیری بر روی حالت خود چشم ندارد.

http://www.drhvahidi.ir/index.php?ToDo=ShowArticles&AID=14833

جوانسازی-پوست-با-تکنیک-RFجوان سازی پوست به روش آر اف فرکشنال یکی از جدیدترین روش های لیفت پوست می باشد که با توجه به اینکه در این روش، از جراحی، برش و بخیه استفاده نمی شود و پوست بیمار دچار التهاب یا زخم یا کلوییدنمی گردد، روشی بسیار امن و رضایت بخش است. البته این روش برای بیمارانی که خطوط خیلی عمیق یا افتادگی های زیاد ندارند موثرتر می باشد. بیمارانی در حدود سنین 30 تا 50 سال گزینه های مناسبی برای انجام لیفت پوست صورت توسط آر اف فرکشنال هستند. و تکرار جلسات رفع چروک پوست با RF Fractional یا آر اف فرکشنال برای مراجعه کنندگان بسیار رضایت بخش بوده است.

امروزه بيماران به دنبال درماني موثر و بدون عارضه براي جوانسازي پوست خود مي باشند. :

روش هاي جوان سازی پوست صورت با ليزر به 3 دسته تقسیم می شوند

 • ليزرهاي تهاجمي مثل ليزر CO2 و اربيوم كه سطح پوست زخمي شده و تاثير زيادي دارد ولي زمان بهبودي طولاني و عوارض زيادي در برداشت.
 • ليزرهاي غير تهاجمي كه نياز به تكرار جلسات دارد و تاثير كمتر و عوارض كمتري نيز دارد.
 • ليزرهاي فراكشنال

تاثير درماني RF Fractional ، رساندن انرژي حرارتي به قسمت مياني پوست (درم) ضمن خنك كردن سطح پوست مي باشد كه ابتدا منجر به انقباض كلاژن ها و اثر فوري در سفت شدن پوست و در طولاني مدت در عرض چند ماه تخريب كلاژن هاي قديمي و ساخته شدن كلاژن هاي جديد مي باشد.


چه افرادي مناسب انجام RF مي باشند:

افرادي كه چين و چروك كم تا متوسط دارند.RF Fractional جهت كم كردن خطوط عميق صورت مثل خطوط خنده و اطراف لب و چروك اطراف چشم ها موثر است.براي چروك هاي خيلي سطحي و تغييرات رنگي سطح پوست بهتر است از لیزرهای جوان سازی پوست كه سطح پوست را تحت تاثير قرار مي دهند استفاده نمود.


نتيجه درمان چيست ؟

افزايش سفتي پوست، رفع چين و چروك و ليفتينگ در حد 2 الي 4 ميلي متر در ناحيه ابروها، بهتر است اين روش هر 3 الي 5 سال يكبار تكرار شود.

 

  جوانسازی-پوست-با-تکنیک-RF


روش جديد RF فراكشنال

يك تكنيك جديد موثر بدون عارضه است كه جهت جوانسازي پوست، سفت شدن و درمان منافذ آن و رفع آكنه و اسكار آكنه به كار مي رود.

با اين روش انرژي راديو فركونسي از طريق سوزن هاي بسيار ظريف به عمق پوست هدايت مي شود، اين سوزن هاي ظريف كاملا عايق ميباشند. فقط نوك سوزنها درحدود 03/0 ميليمتر فاقد پوشش بوده و حرارت را مستقيما به محل هدف يعني محل استقرار كلاژن هاي پوست انتقال مي دهد.
طبق مطالعات انجام گرفته 93 درصد از افراد مبتلا به اسكار آكنه ، شلي پوست و داراي منافذ باز پوست از درمان خود رضايت داشتند.

 

برتري روش RF فراكشنال نسبت به ساير ليزرها

 • اثر اختصاصي اين روش در افزايش سفتي پوست ، ليفتينگ، كاهش چين و چروك عميق، كاهش خطوط خنده و اطراف دهان است.
 • مدت زمان بهبودي كوتاه
 • كاهش قرمزي و ورم پوست حداكثر تا 48
 • بعد از انجام اين عمل نيازي به مراقبت خاصي نيست و بيمار به راحتي قادر به انجام فعاليت هاي روزانه مي باشد
 • رنگ پوست محدوديتي در انجام اين روش ایجاد نمی کند

RF فراکشنال یا سوزنی (Needle Rf Fractional) چیست؟

بهتر است قبل از پرداختن به تکنولوژی RF Fractional فرکشنال یا سوزنی ابتدا کمی راجع به خود امواج رادیوفرکونسی صحبت نماییم .امواج رادیویی پرفرکانس یا رادیو فرکوئنسی از سال ها قبل توسط پزشکان به عنوان درمان ضد چروک و سفت شدن پوست های شل و افتاده استفاده میشده و هنوز هم در بسیاری از مراکز لیزر و زیبایی پوست معتبر در دنیا و ایران استفاده میشود ؛ در این دستگاه ها ابتدا یک ژل رقیق روی پوست مالیده می شود و سپس پزشک با دستگاه رادیو فرکانسی امواج رادیویی پرفرکانس را روی سطح پوست می تاباند ، این امواج رادیویی به تدریج گرما را از سطح پوست به عمق پوست ( درم و زیر پوست ) وارد کرده که دو تاثیر عمده بر روی پوست به جا میگذارد:
اولین اثر آن که اثر سریع ولی کوتاه مدت آن می باشد اثر لیفت یا کشیدگی پوست بوده که طی جلسه اول و یا دوم ظاهر می گردد ولی در صورت توقف جلسات درمانی، زود اثر آن از بین می رود.


این تاثیر موقت ناشی از انقباض و کشیدگی رشته های کلاژن های زیر پوست بوده که نهایتاً باعث لیفت موقف پوست شده و اثر دوم آن که با تکرار جلسات درمانی به صورت تاثیر دیررس ولی دراز مدت می باشد تاثیر ضد چروک آن بوده که به تدریج با تکرار جلسات ، کلاژن های جدید داخل پوست تشکیل می شود که علاوه برادامه تاثیر لیفت ( کشیده شدن پوست ) باعث سفت شدن پوست های شل و افتاده می گردد ( خصوصا در قسمت پائینی و طرفین پوست صورت ) و چروک های ظریف پوست خصوصاً دور دهان و دور چشم به تدریج کم و کمتر می گردد .


  توضیح مهم اینکه این امواج یعنی رادیو فرکانس هیچ ضرری برای پوست نداشته و یک روش غیر تهاجمی و بسیار بی آزار برای پیشگیری و درمان چروک و شلی و افتادگی صورت می باشد و تاثیر درمانی آن به مراتب از کرم های ضد چروک بسیار گران قیمت در بازار بهتر و بیشتر است و نکته دیگر اینکه بعد از جلسات درمانی به هیچ وجه پوست دچار سوختگی و زخم نگشته بنابراین عوارضی همانند لک های تیره یا روشن در این روش ایجاد نمی شود ؛ تنها موردی که بعد از جلسات درمانی ایجاد میگردد قرمزی مختصر و خشکی پوست بوده که به سرعت طی چند ساعت تا حداکثر یکی دو روز با استفاده از کرم های ترمیم کننده ( ضد التهاب ) و آبرسان پوست (کرم های مرطوب کننده ) از بین می رود .جوانسازی-پوست-با-تکنیک-RF


موارد کاربرد فرکشنال رادیوفرکونسی سوزنی :

 • سفت نمودن پوست Skin Tightening
 • رفع شلی پوست Skin Laxity
 • جوان سازی پوست Skin Rejuvenation
 • کاهش ترشح بیش از حد چربی Excessive Sebum Secretion
 • بهبود آکنه های التهابی فعال Active Inflammatory Acne
 • رفع منافد بزرگ پوست Enlarged Pores
 • رفع اسکارهای آکنه ( جوش ) Acne Scar
 • بهبود تعریق زیاد Hyperhidrosis/Osmidrosis

به طور خلاصه از مزیت این روش آن است که کار با این دستگاه ها ( رادیو فرکونسی ) بسیار راحت ، بدون درد و عوارض خاص می باشد.  


انجام رادیوفرکونسی سوزنی برای چه افرادی ممنوع است :

 انجام هر روش درمانی برای تعدادی از افراد ممنوع است واین روش درمانی نیز از این قاعده مستثنا نیست . توصیه اکید شده که از این روش در گروه های زیر استفاده نشود:

 • افرادی که از باطری قلب ( پیس میکر ) و یا دفیبریلاتور قلب استفاده می نمایند .
 • ابتلای پوست منطقه درمان به بیماری التهابی شدید پوستی
 • مبتلایان به اختلال انعقادی و تاخیر در بند آمدن خون
 • مبتلایان به دیابت که قند خونشان کنترل نیست یا دچار عوارض ناشی از دیابت باشند
 • سابقه و استعداد ایجاد کلوئید یا گوشت اضافه
 • بانوان باردار
 • ابتلا به فشار خون بالای درمان نشده
 • حساسیت به فلز طلای به کار رفته در سوزن های دستگاه
 • به افرادی که دارای پروتز مفصل و یا ایمپلنت در بدن خود هستند و یا از سمعک استفاده می نمایند توصیه میشود قبل از انجام رادیوفرکونسی با پزشک معالج خود مشورت نمایند .

 

  جوانسازی-پوست-با-تکنیک-RF


مراحل قبل از آغاز درمان :

توصیه می نمایم که در روز درمان، بانوان با پوست تمیز و بدون آرایش، و آقایان با صورت اصلاح شده مراجعه نمایند . بعد از تکمیل پرونده درمان وفرم های مخصوص، از محل تحت درمان عکس های دیجیتال گرفته خواهد شد . سپس صورت شما ضدعفونی گردیده و در صورت فقدان حساسیت به کرم های بی حسی موضعی ، ناحیه درمان با کرم های بی حسی موضعی پوشانده خواهد شد . بعد از 45 تا 60 دقیقه پوست محل درمان شسته شده و مجددا ضدعفونی خواهد شد و جلسه درمانی شما که حدود 15 تا 30 دقیقه طول خواهد کشید آغاز می گردد .


مراقبت های بعد از رادیوفرکونسی سوزنی :

بعد از جلسه درمانی می توان با استفاده از پکهای درمانی یخ و یا اسپری های آب طبی مخصوص ، پوست شما را خنک و آرام نمود . جهت کاهش التهاب و تسریع روند ترمیمی پوست بلافاصله بعد از اتمام جلسه درمانی از دستگاه های فوتودینامیک تراپی مخصوص به مدت چند دقیقه برای شما استفاده خواهد شد. مصرف مرطوب کننده های سبک به کاهش سریع تر التهاب و برافروختگی پوست شما کمک می نماید .

مصرف ضد آفتاب بلافاصله بعد از درمان شروع می شود و مصرف منظم آن ضروری است . شستشوی ملایم پوست در روز درمان مجاز است ولی از مالش پوست در حین شستشو ویا مصرف شوینده های قوی خودداری نمائید . در 24 ساعت اول از استحمام خودداری نمائید . بهتر است جهت جلوگیری از تحریک پوست حداقل تا 48 ساعت ودر افراد با پوست های حساس تر ترجیحا تا رفع کامل التهاب و قرمزی احتمالی ناشی از RF Fractional از مصرف کرم های شب ، ضد چروک ها ، لایه بردارها و کرم های لک بر خودداری نمائید . حداقل برای یک هفته از فعالیت های بدنی شدید، ورزش، استخر و سونا خوداری نمائید. از مصرف محلول ها و لوسیون های حاوی الکل تا دو هفته خودداری نمائید. استفاده از کرم های پوشاننده آرایشی استاندارد، شستشوی صورت، دوش ملایم و اصلاح صورت بعد از 24 ساعت بلامانع است. همچنین مصرف یک مرطوب کننده مناسب در کنار مصرف منظم و مکرر یک ضدآفتاب استاندارد ضروری است .

واکنش پوست بعد از درمان چیست ؟

بلافاصله بعد از اتمام درمان، پوست مناطق درمان شده دچار اریتم (قرمزی ) و ادم (تورم ) می شود . اریتم و قرمزی و تورم یک واکنش طبیعی است که با کمپرس پک یخ بعد از اتمام جلسه درمانی کاهش قابل ملاحظه ای می یابد ولی در پوست های حساس تر ممکن است 1 تا 2 روز به طول انجامد . بعد از رفع تورم برخی از انواع پوست شروع به پوسته ریزی می نمایند که با مصرف مرطوب کننده و ضدآفتاب مناسب رفع خواهد شد.
برخی بیماران احساس سوزش و سوزن سوزن شدن در منطقه درمان می کنند که این مشکل نیز با استفاده از پک یخ و مرطوب کننده مناسب برطرف می شود .
خونریزی های نوک سوزنی ممکن است در برخی نواحی در حین درمان ایجاد شود و بندرت می تواند منجر به نقاط خون مردگی در برخی نواحی شود که در طی چند روز بدون نیاز به اقدام خاصی جذب می شود .
نادرترین عارضه ایجاد دلمه های نازک و ظریف می باشد . این عارضه در مواردی ایجاد می شود که به علت مشکل شدید همانند اسکارهای عمیق ، از درجات بالای انرژی جهت درمان بیمار استفاده شده باشد ، که طی یک تا دو روز خود به خود از سطح پوست جدا خواهد شد ؛ نکته کلیدی عدم دست کاری یا کندن این پوسته ها توسط بیمار جهت جلوگیری از عوارض ناخواسته ناشی از دستکاری محل درمان است .

 

اثرات رادیوفرکانسی فرکشنال سوزنی :

رادیوفرکونسی فرکشنال میکروسوزنی روشی است که میزان انرژی دلخواه را در عمق خاص و قابل تغییر به لایه درم پوست منتقل مینماید و تغییرات الکتریکی در منطقه درمان باعث تولید حرارت وانعقاد شده و منجر به آغاز تغییرات و تولید کلاژن و الاستین جدید می شود
این وقایع شروع روند تغییرات در کلاژن و الاستین پوست می باشد : اولین تغییرات در کلاژن و الاستین از 18 تا 20 روز بعد از جلسه درمانی آغاز می شود و بعد از 3 ماه تغییرات به حداکثر شدت خود می رسد و تا 6 ماه یا گاهی بیشتر روند تغییرات ادامه خواهد یافت ؛ بنابراین تغییرات واقعی ناشی از درمان ممکن است در ماه سوم بعد از درمان به حداکثر برسد ولی حتی بعد از آن نیز ادامه خواهد یافت .

حال این سوال پیش خواهد آمد که اگر تغییرات در کلاژن بعد از 18 تا 20 روز آغاز می شود پس چگونه افراد درمان شده بلافاصله بعد از درمان احساس درخشندگی ، لیفتینگ و سفت شدگی در پوست خود را تجربه می کنند ؟ پاسخ روشن است : انرژی ساطع شده از سوزن های رادیوفرکونسی بلافاصله منجر به جمع شدگی الیاف کلاژن منطقه تحت درمان می شود و همچنین باعث کاهش ترشح زائد غدد سباسه بیش فعال می شود . اثرات ناشی از یک دوره کامل درمان با Infini بین 6 تا 24 ماه بعد از درمان بسته به قدرت کلاژن سازی فرد ادامه خواهد یافت و به همین علت توصیه می شود که بعد از تکمیل دوره درمان هر 6 تا 12 ماه یکبار یک جلسه یادآوری انجام شود .

 

تعداد جلسات و فواصل جلسات درمان :

تکرار جلسات زودتر از 2 هفته توصیه نمی شود تا درم بتواند تغییرات ناشی از هر جلسه درمان را ترمیم نماید . توصیه می شود فواصل درمان هر یکماه یکبار باشد و بسته به شدت درگیری پوست بین 2 تا 4 جلسه تکرار شود و سپس در صورت تمایل هر 6 ماه یکبار این درمان تکرار شود .
زمان لازم برای مشاهده اثرات بسته به علت اولیه شروع درمان متفاوت است :
سه روز تا یک هفته در موارد درمان جهت کاهش ترشح زیاد چربی پوست
یک تا دو هفته جهت کاهش آکنه های التهابی
دو هفته تا دو ماه جهت کاهش اندازه منافذ پوست
یک تا سه ماه جهت خطوط ریز پوست ، سفت شدگی پوست و درمان اسکار

 

روش مزوتراپی بیولوژیک

PRP پی آر پی را میتوان به منظور رفع مشکلات پوستی ، به وسیله دستگاه مزوگان و به صورت میکرودوز در نواحی درمان تزریق نمود. این روش به نام مزوتراپی بیولوژیک مرسوم شده است.

 

روش مزوتراپی خشک

Micro needling یا مزوتراپی خشک، توسط وسیله ای به نام درمارولر انجام می شود. این وسیله دارای یک غلطک است که دورتادور آن به تعداد زیادی سوزنهای ریز و تیزی تعبیه شده است. با حرکت دادن غلطک روی پوست، سوزنها در محدوده میلی متری در پوستفرورفته و بدین طریق موجب تحریک پروسه Healing و شروع سنتر کلاژن و الاستین در غشا میانی پوست می شوند. از این روش به منظور جوانسازی و صاف کردن پوست و نیز بهبود ظاهر اسکارها استفاده می شودPRP .پی آر پیرا می توان به منظور تسریع روند بهبودی و ارتقا کیفی نتایج درمان، به صورت مصرف موضعی، با درمارولر همراه نمود تا از راه منافذ کوچک ایجاد شده جذب پوست شود. همراه با لیپوترانسفر

لیپوترانسفر روشی است که در آن سلول های چربی نواحی پهلو و شکم بیمار را به میزان لازم (حدود بیست الی پنجاه میلیمتر) خارج کرده و پس از جداسازی سلول های زنده چربی، آن ها را به عنوان یک فیلتر بیولوژیک مشتق از بدن خود فرد، به منظور حجم دادن به ناحیه ای از بدن یا صورت، پر کردن نقص پوستییا بافت چربی و اغلب با هدف جوانسازی صورت، در نواحی مورد نظر تزریق می کنند. وقتی سلول های چربی از شکم یا پهلو به نواحی دیگر منتقل می شوند، از رگ های تغذیه کننده خود جدا می شوند. به همین دلیل، کم کم شروع به مصرف چربی انباشته خودشان کرده و این کار را تا مرز مرگ ادامه می دهند.

البته این فرایند بسته به میزان چربی تزریق شده، شاید چند ماه الی دو سال طول بکشد. سلول های چربی را می توان با PRPپی آر پی مخلوط و سپس در محل های مورد نظر تزریق نمود. این کار موجب تحریک رگ سازی شده و به تبع آن منجر به زنده ماندن سلول های چربی و پیوند خوردن آنها با بافت های اطرافشان می شود برابر گزارشات کلینیکی، همراه سازی لیپوترانسفر با PRP پی آر پی، ماندگاری نتایج درمان را در شرایط خوب دو الی سه برابر افزایش داده و به حدود هفت سال می رساند.

در دوران کودکی ، پوست قابلیت ارتجاعی زیادی دارد و زیر پوست، سطح وسیعی از چربی وجود دارد. با افزایش سن، قابلیت ارتجاعی پوست کاهش می‌یابد و چربی زیر پوستی کم می‌شود در نتیجه در پوست یک حالت جمع‌شدگی همراه با چین و چروک ایجاد می‌شود که ظاهر پوست را تغییر می‌دهد، بافت اطراف چشم و فک پایین شل می‌شود و موجب می‌شود که چهره حالت نگران، خسته و اخمو پیدا کند.
تماس با آفتاب از عوامل بسیار مؤثر در ایجاد این تغییرات است. نور آفتاب یک التهاب مزمن در پوست ایجاد می‌کند که منجر به متلاشی شدن عواملی می‌شود که پوست را شاداب و جوان نگه می‌دارند.

 

لیفتینگ صورت

عمل لیفتینگ (lifting)، صورت را 5 تا 10 سال جوان‌تر نشان می‌دهد. لیفتینگ (کشش پوست صورت) معمولاً در افراد 40 تا 60 ساله انجام می‌شود. در این عمل با برداشتن چربی اضافی ، سفت کردن عضلات زیرین و کشیدن پوست صورت و گردن ، چروک پوستی کاهش می‌یابد.
معمولا عمل لیفتینگ صورت با سایر اعمال زیبایی مثل لیفتینگ گردن، بلفاروپلاستی، لیفتینگ ابرو و پیشانی به طور همزمان انجام می‌شود سن متقاضی ، جنس پوست وی ، میزان کشیدن پوست و عضلات زیر پوست همگی بر نتیجه عمل موثرند.

 

افراد مناسب برای عمل لیفتینگ

به‌طور کلی، افراد مناسب برای انجام این عمل کسانی هستند که چین و چروک زیاد و پوست شل و افتاده‌ای دارند.
با لیفتینگ، افتادگی ابروها، پوست و چربی اضافی در پلک بالا یا پایین، یا چین‌های دور دهان را نمی‌توان رفع کرد.
برای ارزیابی فرد می‌توان به نکات زیر توجه کرد:
- وجود یک چین عمیق از کناره بینی تا کناره دهان
- چین‌های عمیق در گونه‌ها و شلی پوست روی برجستگی‌های گونه
- شلی پوست، چین‌ها و ستون‌های عمودی یا چربی اضافی در گردن

 

نحوه عمل جراحی لیفتینگ صورت

در این عمل، از بی‌حسی موضعی یا بیهوشی عمومی همراه با تزریق داروهای آرام‌بخش استفاده می‌شود. مدت زمان این عمل، در حدود سه ساعت است.
اکثر برش‌ها، در داخل خط مو قرار می‌گیرد.
از طریق برش جراحی، قسمت‌های اضافی و چروکیده پوست را از محل رویش سست می‌کنند و سپس آن را از محل گوش عقب می‌کشند.
برش معمولاً در محدوده گوش ایجاد می‌شود، یعنی در جلوی گوش برش به سمت پایین آمده و لاله گوش را دور می‌زند و تا کناره خط مو در پشت گوش می‌رود. ممکن است برش کوچکی در زیر چانه ایجاد شود.

دکتر علیخانی, پوست, مو و زیبایی | مزوتراپی 

 

دکتر علیخانی, پوست, مو و زیبایی | مزوتراپی

نکات لازم بعد از عمل

در 1 تا 2 روز پس از عمل، بانداژها برداشته می‌شود. در این زمان فرد متوجه تورم و تغییر رنگ در برخی از قسمت‌های صورت می‌شود.
در صورت وجود ورم و کبودی، نگرانی وجود ندارد، چون پس از مدتی به وضعیت کاملا طبیعی برمی‌گردد.
تورم در 24 تا 48 ساعت اول پس از جراحی دیده می‌شود و طی چند هفته برطرف می‌گردد.
درجاتی از بی‌حسی در برخی از نواحی صورت ایجاد شود که طی چندین هفته یا بیشتر رفع می‌گردد.
طی 4 تا 7 روز بعد از عمل، بخیه‌ها برداشته می‌شوند.
بعد از 2 هفته می‌توان به فعالیت‌های معمول برگشت و پس از 3 تا 4 هفته ورزش را شروع کرد.
در روزهای اول بعد از عمل، باید از زور زدن، خم شدن یا بلند کردن اجسام، پیاده‌روی تند، شنا کردن، ارتباط جنسی و هر گونه فعالیتی که فشار خون‌تان را بالا ببرد، خودداری کنید
توصیه‌های قبل از عمل
شب قبل از عمل، حمام نمایید و سر خود را بشویید.
هنگام ورود به اتاق عمل، صورت شما باید فاقد هر گونه آرایشی باشد.
از دو هفته قبل از عمل تا یک هفته بعد از عمل، از خوردن داروهای بروفن ، ایندومتاسین ، پیروکسیکام، مفنامیک اسید و آسپیرین خوداری کنید و چنانچه به هر دلیلی نیاز به مسکن داشتید، فقط از استامینوفن ساده یا استامینوفن کدئین‌دار استفاده نمایید.

 

مراقبت‌های بعد از عمل

تا چند روز فعالیت‌های خود را کم کرده و استراحت نمایید.
در موقع خوابیدن، سر بالاتر از بدن قرار گیرد (جهت کاهش تورم و کبودی).
قرار دادن کمپرس سرد روی محل عمل، باعث کاهش تورم و خونریزی می‌گردد.
تا چند هفته ممکن است احساس کشیدگی پوست صورت را داشته باشید که برطرف خواهد شد.
کم حسی و یا بی حسی لاله گوش تا چند هفته طبیعی است.
بعد از عمل، آنتی بیوتیک تجویزی را مرتب مصرف کنید.
تا مدتی بعد از عمل، از مصرف آسپیرین و برخی از داروهای ضدالتهابی و استعمال دخانیات پرهیز کنید.

 

لیفتینگ پیشانی

از نظر زیبایی، اصلاح افتادگی ابرو، پلک بالا و در موارد لیفت پیشانی، افتادگی پیشانی را اصلاح می کند. این روش کمک زیادی می کند به بهبود خط های افقی و خطوط عمیق که فرد را عصبانی، ناراحت یا خسته نشان می دهد. لیفت پیشانی برای بیماران در سنین 40 تا 60 سال رایج است که کمک می کند به کم کردن آثار پیری. لیفت ابرو در سنین جوان تر کمک می کند به زیباتر شدن ترکیب چشم و ابرو. 1 تا 3 ساعت است و بیمار بعد از 7 تا 10 روز (بیمارانی که به روش اندوسکوپی عمل می شوند زودتر بهبود می یابند) می تواند به فعالیت های روزمره خود ادامه دهد. به یاد داشته باشید که بعد از چندین هفته برای چندین ماه در معرض نور آفتاب یا گرما قرار نگیرند. این عمل دارای ماندگاری طولانی مدت است و آثار بالا رفتن سن را کاهش می دهد.

 

تکنیک عمل:

استفاده از روش لیفت کلاسیک پیشانی یا روش باز، جراح یک برش پیوسته ایجاد می کند که از سطح گوش شروع می شود و در خط رویش مو بالا می رود. برش معمولاً در پشت خط رویش مو ایجاد می شود که جای زخم دیده نمی شود. در روش لیفت اندوسکوپی، به جای یک برش حلقه ای بزرگ، جراح در فرق سر 3 یا 5 برش کوچکتر ایجاد می کند جایی که یک اسکوپ در یکی از برش ها قرار داده می شود. این روش به جراح اجازه می دهد که بافت و عضلات را در مانیتور ببیند. در بیشتر موارد بیمار به شکل سرپایی یا حداکثر بستری یک روزه تحت عمل قرار می گیرد و عموما از بیهوشی های موضعی و نسبی استفاده می شود.

 

بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین :

از نظر زیباشناسی چشم ها مهمترین جزو صورت هستند. چشم ها نشان دهنده سن فرد و منعکس کننده حالات هیجانی و خلقی وی هستند. متاسفانه چشم ها و پلک ها زودتر از سایر اجزای بدن ، علائم پیری را نشان می دهند. به دلیل همین حساسیت ، هر روز افراد بسیاری با استفاده از جراحی زیبایی پلک چشم ، اعتماد به نفس بیشتری پیدا کرده و از زندگی خود لذت بیشتری می برند
در اين عمل جراحي با يك برش روي چين پلك بالا بخشي از پوست و چربي عضلات برداشته ميشود و مجددا ًپوست دوخته مي‌شود. بهتر است همزمان عمل بالا بردن ابرو را نيز با عمل جراحی پلک انجام داد. اكثر بيماران كه احتياج به بلفاروپلاستي پلك دارند دچار افتادگي ابرو هم هستند ولازم است همزمان اين دو عمل با هم انجام شود. در روزهاي اول بعد از عمل جراحي مختصري كبودي و تورم در محل عمل وجود دارد كه به مرور برطرف مي‌شود. محل دوختن برش پوست تا حدود 2-3 ماه قرمز است و به تدريج به رنگ سفيد متمايل مي‌شود. ولي محل اسكار عمل جراحي روي خط‌چين فوقاني پلاك قرار مي‌گيرد و بعد از چند سال محو مي‌شود .
در بلفار و پلاستی پلک بالا با یک برش در ناحیه چین پلک بالا پوست اضافی و چربی اضافی برداشته می شود اسکار عمل جراحی مشهود نخواهد بود . در این عمل پف و افتادگی پلک بالا اصلاح می شود و معمولاً تحت بی حسی موضعی انجام می شود .در بلفار و پلاستی پلک پایین چربیهای اضافی در ناحیه پلک پایین با برش در داخل حفره چشم برداشته میشود و پف زیر چشم برداشته میشود . میتوان برش ر حدود 1 میلیمتر در زیر مژه های پلک پایین نیز انجام داد و چربیهای اضافی را برداشت در این عمل هم اسکار باقی نخواهد ماند. در بعضي از بيماران پلك بالا بيشتر پف دارد تا پوست اضافه و در اين بيماران لازم است چربي بيشتري برداشته شود. كساني كه از لنزهاي تماسي (ContactLens) استفاده مي‌كنند. لازم است حتماً از اشك مصنوعي بعد از عمل استفاده كنند. بعد از عمل بهتر است از كيسه يخ جهت كاهش ورم و كبودي روي محل جراحي استفاده شود.

  

اقدامات قبل از عمل جراحی پلک:

1. از خوردن آسپرین یا مواد حاوی آسپرین یا ایبوپروفن تا یک هفته قبل از عمل و 2 هفته بعد از عمل خودداری فرمائید. اگر دارویی مصرف می کنید که روی گردش خون و خونریزی تأثیر می گذارد سریعا به پزشک خود اطلاع دهید.
2. از کشیدن مواد مخدر و مصرف الکل دو هفته قبل از عمل و 2 هفته بعد از عمل خودداری کنید. اگر مصرف این دو را متوقف نکنید، بهبودی زخم ها به تعویق می افتد و قرمزی پوست و سایر اختلالات باقی می مانند.
3. روز عمل استحمام کرده و از مواد آرایشی (بخصوص در اطراف پلکها) استفاده نکنید.

 

مراقبتهای بعد از عمل جراحی پلک :

1. هیچ پانسمانی روی چشم ها قرار نمی گیرد، فقط ممکن است قطعه ای چسب، روی پلک یا گوشه چشمها قرار داده شده باشد که نباید به آن دست بزنید.
2. پس از جراحی پلکها و نواحی اطراف آنها متورم و کبود هستند. تورم غیر قرینه بین دو طرف، غیر طبیعی نیست. ممکن است در 48 ساعت اول بعد از جراحی تورم افزایش یابد ولی کم کم از بین خواهد رفت. ممکن است در هنگام صبح، تورم پلکها بیشتر باشد که این نکته هم ایرادی ندارد.
3. با گذاشتن دو بالش زیر سر؛ سر خود را بالا نگهدارید.
4. پس از جراحی پلک به شما نسخه ای داده می شود که در آن آنتی بیوتیک های خوراکی، پماد آنتی بیوتیکی چشم و کورتون و داروهای مسکن درد وجود دارد. لطفا داروهای این نسخه را قبل از رفتن به اتاق عمل فراهم کنید تا بعد از خاتمه عمل و بازگشت به خانه آنها را آماده داشته باشید.
5. در طی 48 ساعت اول بعد از عمل داخل کیسه فریزر یخ گذاشته و پس از گذاشتن گاز یا پارچه ای تمیز روی پلکها و سپس گذاشتن کیسه یخ روی آن کمپرس سرد کنید. تا زمانی که احساس ناراحتی نکنید؛کمپرس را ادامه دهید و دوباره پس از فاصله زمانی این کار را تکرار کنید. این کار باعث کاهش کبودی پلکها می شود.
6. پس از گذشت 48 ساعت این کار را با کمپرس گرم ادامه دهید.
7. طبق نظر پزشک معالج یک یا دو روز بعد جهت معاینه به مطب مراجعه کنید و پس از آن می توانید استحمام کنید.
8. در صورت گسترش قرمزی محل برش، افزایش تورم، درد یا گرما در محل برشها یا خارج شدن ترشح از آنها و یا تب، پزشک خود را مطلع نمائید .
9. بخیه ها معمولا" یک هفته بعد از جراحی برداشته می شوند. بعد از برداشتن بخیه ها، تورم و تغییر رنگ اطراف چشم ها کم کم فروکش می کند.
10. اشک ریزش، حساسیت به نور شدید، تاری دید یا دوبینی ممکن است در دوران کوتاهی در چند هفته اول پس از جراحی وجود داشته باشد.

 

عمل جراحی پلک پایین یا (بلفاروپلاستی پلک پایین)

این عمل جراحی یکی از پیچیده ترین و پرعارضه ترین اعمال جراحی می باشد. چنانچه شیوه جراحی به درستی انجام نشود می تواند عوارض ناگواری به دنبال داشته باشد .
باید دانست این جراحی تاثیری بر از بین بردن چروک های زیر پلک نداشته و تنها به منظوراز بین بردن پف پلک پایین انجام می گیرید از آنجائیکه در این عمل پوستاضافهایدرپلکپایینبرداشتهنمیشود( برخلاف عمل پلک بالا) ، به همین دلیل نباید توقع از بین رفتن چروک های زیر پلک پایین را نیز داشت جهت برطرف کردن چروک های زیر پلک پایین بهتر است از لیزر دی اکسید کربن استفاده کرد.
در این عمل ، برش پوستی زیر مژه ها ایجاد میشود و سپس چربیهای اضافه که باعث پف دار بنظر رسیدن پلک پایین میشوند برداشته میشوند و یا تغییر مکان داده و به محل پایین تری آورده میشود.

 

 

کاربرد (PRP) پی آر پی پوست وزیبایی

استفاده از PRP پی آر پی در جوانسازی و رفع برخی از مشکلات زیبایی هم اکنون در اقصی نقاط دنیا از جمله آمریکا، ژاپن، انگلیس، و نیز ایران مرسوم شده و هر روز گسترش بیشتری را تجربه می کند، زیرا روشPRP پی آر پی به خاطر به کارگیری خون خود بیمار برای درمان وی، دارای جذابیت و پذیرش بیشتری نسبت به روشهای مشابه می باشد.

میدانیم که بسیاری از مشکلات زیبایی نظیر چین و چروک ها، خطوط و غیره حاصل پروسه پیری و کاهش کلاژن، الاستین، ماتریکس بین سلولی، فیبروبلاست ها و چربی در لایه های پوست است. این پروسه قوام، شکل، حجم، صافی وقابلیت ارتجاعی پوست را کاهش داده و در نهایت به شکل گیری انواع مشکلات زیبایی نظیر چین و چروک و خطوط منتهی می شود. مطالب مرتبط با نقش پلاکتها در فرایندهای بازسازی بافت های مختلف، که در بخش های قبلی ارائه شدند، گویا توان PRP پی آر پی در بازسازی کلاژن، الاستین، عروق و ماتریکس بین سلولی و در نهایت باز گرداندن دوباره شادابی و جوانی پوست اند. بر همین اساس، هم اکنون PRP پی آر پیپوست، مو و زیبایی به روش های مختلف در درمان های پوست و مو استفاده می شود.

 

روش تزریق مستقیم PRP پی آر پی

می توان به منظور رفع مشکلات پوستی نظیر چین وچروک ناشی از افزایش سن، چین وچروک های داینامیک، اسکار آکنه و اسکار زخم های ناشی از بریدگی، سوختگی و ... ، خطوط اخم یا خنده، طاسی سر یا ابرو، و پُف و تیرگی دور چشم، بصورت مستقیم و به وسیله سرنگ انسولین در موضع درمان تزریق نمود. همچنین می توان آن را به منظور تسریع روند بهبودی، بطور مستقیم بر روی زخم های کهنه، زخم های دیابتی، ترک های پوستی و مواردی ازین قبیل اسپری نمود. تزریق مستقیم میتواند در همان نواحی بدن مانند : سر، صورت، گردن، شکم، پشت دست ها و غیره انجام شود.

 

روش استفاده موضعی

PRP پی آر پی را میتوان به منظور ارتقای کیفی پوست صورت و افزایش شادابی آن، به تنهایی یا مخلوط یا با ماسک ها و ژل ها، روی پوست مالید.
لیفتینگ صورت برای درمان و ترمیم شلی و افتادگی بوست اطراف لب ، گونه ، دو طرف چانه و نیز اطراف چشم و همینطور برای غبغب و گردن به کار میرود

تماس با ما

خیابان فتحی شقاقی ، بین چهار راه یوسف آباد و چهل ستون ، ساختمان پزشکان سبز ، طبقه همکف ، واحد4

تلفن: 02188705550

تلفن: 02188705551

فکس: 02188716221

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید