دکتر علی خانی متخصص زیبایی صورت کاشت مو بوتاکس پروتز

جوانسازی پوست با Co2 Fractional

با گذشت عمر، پیر شدن اندام ها، بافت ها و سلول ها هم به سرعت انجام می شود، اما از آنجا که پوست انسان آشکارترین بافت بدن است، آثار پیری در این بافت، واضح تر است و می توان هر روزه آن را نظاره گر بود. به علاوه، پوست اولین سد دفاعی خارجی بدن محسوب می شود و به همین دلیل هر روز در معرض انواع صدمه های فیزیکی و شیمیایی محیطی خارجی و داخلی است پس بیشتر دچار تغییرات ظاهری مانند چین و چروک، لک، خشکی و... می شود.
 
داربست پوست که باعث استحکام و انعطاف پذیری پوست می شود، از رشته هایی به نام کلاژن و الاستین تشکیل شده است. این رشته ها طی روند پیری و آسیب های محیطی ساختار خود را از دست می دهند و طول آنها افزایش می یابد. به همین دلیل، شل و بی استحکام می شوند که نمود بیرونی آن ایجاد شلی و چین و چروک در پوست است. برای نوسازی کلاژن، باید کلاژن های قدیمی تخریب و کلاژن های جدید ساخته شود. کلاژن ها انواع متفاوتی دارند که هر نوع در درجه حرارت خاصی شکسته می شود، پس برای نوسازی آن باید انرژی گرمایی را به صورت هدفمند به عمقی از پوست برسانیم که کلاژن در آن قرار دارد تا کمترین آسیب به بافت های اطراف برسد. برای این کار، دستگاه های RF (مخفف رادیوفرکوئنسی) به کار می روند. کار این دستگاه ها ایجاد گرما با امواج رادیوفرکوئنسی است که طیفی از نور هستند ولی چون به صورت غیرانتخابی ایجاد حرارت می کردند، کارایی آنها کم و دارای عوارض بود.
  با پیشرفت تکنولوژی، فرکشنال آر.اف به این منظور استفاده شد. «فرکشنال» از لغت «فراکسیون» به معنای قطعه و بخش گرفته شده، به این ترتیب که تکه تکه در بافت پوست ایجاد حرارت می کند، بنابراین در قطعه ای از بافت که در آن گرما ایجاد می شود، کلاژن های قدیمی تخریب و نوسازی می شود و قسمت های اطراف فرصت خنک شدن و ترمیم به پوست می دهند.
  در نسل پیشرفته تر این تکنولوژی که نوع سوزنی آر.اف فرکشنال است، با هدف کاهش میزان تخریب در درم (بافت میانی پوست) و اختصاصی تر شدن بافت هدف،۲۵ تا ۵۰ سوزن ظریف در مساحتی در حدود ۱ تا ۲ سانتی مترمربع منظم بر سر قطعه ای از دستگاه که روی پوست قرار دارد همزمان و یکنواخت داخل عمق دلخواه از پوست وارد و میزان موثری از انرژی را به بافت منتقل می کنند. این کار باعث تحریک تولید الیاف کلاژن می شود. سرعت بالا و ظرافت این سوزن ها افزایش نتایج درمان و کاهش قابل توجه درد را در پی دارد. در این روش به علت ایجادنشدن آسیب در اپیدرم (سطح پوست)، مدت زمان بهبود به طور چشمگیری کاهش می یابد.
 

یکی از کـاربردهای منحـصر به فرد Co2 Fractional  برطرف کردن علایم پیری پوست است. با یک نوبت لایه برداری پوسـت توسط این لیزر، چین و چـروک های اطـراف چـشم، چیـن های ظریف اطراف لب، تا حدودی خط  خنده و لکه های قهــوه ای رنگ ناشی از آفتاب از سطح پوسـت برداشـته می شوند. پـس از انجـام لیزر پوست سفت تر شده و قوام بهتری می یابد.

با ایجاد ستون‌های چند میكرونی از نور لیزر در پوست همـراه با قابلیت تنظیم تعداد نقاط،‌ این تکنولوژی انرژی لیزر را به عمق‌های مختـلف درم انتقـال داده و با ایجــاد اثر حـرارتی باعـث بازســازی كلاژن‌ها و كلاژن‌ سـازی جدید از طریق تحریك فیبروبلاست‌ها می‌شود. در این سیستم به علت آسـیب حداقل به اپیـدرم میزان ریسك عفونت و عوارض به شـدت كاهـش یافتـه و طـی 48 ساعت فرد قــادر به انجـام فعالیت‌های روزانه خواهد بود.

دکتر علیخانی, پوست, مو و زیبایی  |  تكنولوژی   Co2 Fractional

كاربردهای بالينی:
 
•    لایه برداری و جوان‌سازی پوسـت
•    از بين بردن چيـن و چـروك‌های دور چشم
•    ترميم آسـيب‌های ناشی از آفتاب سوختگی
•    رفع اسـكارهای آكنه، جـراحی و سوختگی
•    بهبود منافذ پوستی
•    رفع افتادگی پوست (كلاژن‌سازی، روشن‌کردن پوست)
•    رفع ترك‌های بارداري
•    برداشتن خال و ضایعات پوستی
  در چه مواردی کاربرد دارد؟ از این تکنولوژی در درمان چین و چروک های پوست، درمان افتادگی و شلی پوست و منافذ باز آن می توان استفاده کرد. جوانسازی پوست به وسیله فرکشنال آر.اف سوزنی، به ۳ ۲ جلسه درمان به فواصل ۱ ماهه نیاز دارد. فرکشنال آر.اف با بی حسی موضعی به وسیله کرم های بی حس کننده انجام می گیرد و به شرط استفاده صحیح از آن، درد ناچیزی دارد. بعد از انجام این اقدام، زخم و پوسته ریزی ایجاد نمی شود و بیمار فردای آن روز قادر به بازگشت به سر کار است.
 
در چه مواردی کاربرد ندارد؟ این تکنولوژی در درمان چین های بسیار عمیق ناحیه اخم، پیشانی، دور چشم، دور دهان و خط خنده به تنهایی بدون اثر است و در این موارد باید از روش های خاص همچون تزریق بوتاکس و فیلرها (پرکننده ها) اعم از تزریق ژل یا چربی استفاده کرد. همچنین در بهبود پوست های بسیار شل و افتاده سالمندان که نیاز به لیفت جراحی دارند، تاثیر چندانی ندارد.

تماس با ما

خیابان فتحی شقاقی ، بین چهار راه یوسف آباد و چهل ستون ، ساختمان پزشکان سبز ، طبقه همکف ، واحد4

تلفن: 02188705550

تلفن: 02188705551

فکس: 02188716221

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید