دکتر علی خانی متخصص زیبایی صورت کاشت مو بوتاکس پروتز

روش های غیر جراحی لیفت صورت

روش های غیر جراحی لیفت پوست صورت و رفع افتادگی و چروک پوست

به تعویق انداختن افتادگی و چین و چروک پوست

در درجه اول باید از افتادگی و چین و چروک پوست پیشگیری شود. یکی از مواردی که در پیشگیری از چین و چروک پوست مورد استفاده قرار میگیرد و در علم پزشکی به آن توصیه می شود استفاده از کرم های ضد افتاب است ما باید اثر نامطلوب آفتاب که همان اشعه uv است را با استفاده از کرم ضد آفتاب پیشگیری کنیم.


طبق مطالعات صورت گرفته در این زمینه کسانی که شغل هایی مانند رانندگی دارند یک طرف صورت در معرض آفتاب قرار میگیرد و طرف دیگر صورت سمت سایه ، مشاهده شده در قسمتی که صورت در معرض آفتاب قرار دارد، درصد کلاژن ها خیلی کمتر است و کلاژن ها و الاستیسیتی پوست ازبین میرود و باعث ایجاد چین و چروک میشود.


. بنابراین استفاده از کرم ضد آفتاب بسیار مهم است و باید هرچه سریعتر شروع به استفاده از کرم های ضد افتاب را اغاز کرد .حتما در شروع سنین خردسالی و نوجوانی که از ایجاد چین و چروک پیشگیری شود. بر خلاف تصور عموم کرم ضدافتاب فقط منحصر به استفاده خانم ها نیست و اقایان نیز از کرم ضد افتاب باید استفاده کنند


لیفتینگ-پوست-صورتیک باور غلط دیگر که وجود دارد این است که برخی افراد زمانی که به پزشک برای انها کرم ضدافتاب تجویز میکند ، میگویند از خانه که خارج میشویم تا شب در محل کار هستیم و دیگر در معرض افتاب قرار نمیگیریم که از کرم ضدافتاب بخواهیم استفاده کنیم. درصورتی که موارد دیگری وجود دارند که اشعه uv را به پوست ما می تابانند، مانند :لامپهای کم مصرف مهتابی ها مانیتور کامپیوتر و تلویزیون نیز مانند افتاب عمل میکنند


حتی حضور دائم در منزل نیز نیازمند استفاده از کرم ضدافتاب است. تحقیقات نشان داده است زمانی که شخصی سه ساعت مداوم در محیط بسته قرار گیرد با عوامل محیطی مثل فلورسن مانیتور کامپیوتر و تلویزیون قرار داشته باشد معادل این است که نیم ساعت کامل در معرض افتاب شدید قرار داشته است. بنابراین همان تاثیر را با شدت کمتری دارد، در نتیجه ما باید در محیط سربسته نیز از کرم های ضد افتاب استفاده کنیم


مورد بعدی که باید استفاده شود، استفاده از یک لایه بردار خفیف است. فرض کنید شخصی دندان هایش را یک ماه مسواک نزند چه اتفاقی می افتد؟! جرمی که هرروز روی دندان ها ایجاد میشود تجمع پیدا میکند و در نهایت شخص مجبور میشود جرم گیری دندان انجام دهد، درصورتی که شخص اگر هرروز اقدام به مسواک زدن کند لایه های جرم روزانه از روی دندان برداشته میشود و به مرحله ی جرم گیری نیازی نخواهد بود.


پوست هم به همین صورت است و شخص باید یکسری لایه بردارهای خفیف را برای ناحیه پوست صورت استفاده کند که اینها تجمع پیدا نکنند و لک روی پوست ایجاد نشود و منافذ باز پوست و چربی های زیرپوستی ایجاد نشود. بنابراین استفاده از کرم ضدافتاب و لایه بردار خفیف برای جلوگیری از پیری و چین و چروک پوست توصیه میشود.


لیفتینگ-پوست-صورتعلاوه بر موارد ذکر شده تغذیه نیز در این امر نقش مهمی دارد در نتیجه سبزیجات میوه جات و مقدار مناسبی اب باید استفاده شود.میدانیم که 60 تا 70 درصد بدن انسان را اب تشکیل میدهد که اگر اب کافی استفاده نکنیم محیط مناسب برای کلاژن سازی و الاستیسیتی در پوست ایجاد نمیگردد.


اگر موارد ذکر شده را رعایت کنیم افتادگی پوست خیلی دیرتر رخ خواهد داد و نیازمندی کمتری برای اعمال جراحی و غیره خواهیم داشت. خیلی از افراد معتقد هستند لیفت زمانی اثر پذیری واقعی را دارد که فرد تحت عمل جراحی و بیهوشی قرار گیردکه طبعا عوارض خاص خودش را دارد.


روش های غیرجراحی که کمک میکند تا افتادگی صورت و پوست جبران شود و عمل لیفت را به خوبی انجام دهد معرفی میکنیم:


قبل از اینکه پوست شدیدا دچار افتادگی شود و نیازمند عمل جراحی و لیفتینگ با اعمال جراحی با بیهوشی شود ما باید یکسری کارها انجام دهیم که این اتفاق دیرتر بیافتد.


یکی از طبیعی ترین کارهاییکه میتوان انجام داد تزریق چربی است.چربی از نواحی مختلف بدن به روش صحیح برداشته میشود و ان را در نواحی خظ خنده یا گونه ها تزریق میشود، چربی ها در واقع سلول زنده هستند و هیچگونه عوارضی ندارند. بنابراین تزریق چربی میتواند به عنوان راهی باشد قبل ازینکه جراحی اتفاق بیفتد، چربی تزریق میشود که افتادگی پوست دیرتر رخ دهد.


البته موارد دیگری نیز وجود دارد که میتوان انجام داد که شامل تزرق کلاژن و ویتامین c و غیره است این تزریقات زمانی که داخل سلول پوستی انجام شود باعث تقویت کلاژن سازی در پوست میشود و الاستیسیتی پوست حفظ شود و روش هایی وجود دارد به نام مزوتراپی.


اگر ویتامینی مانند E, D و غیره را به صورت خوراکی مصرف داشته باشد ، اگر 100 واحد ویتامین E مصرف کنید تا بخواهد در ل بدن پخش شود و به پوست صورت برسد شاید حدود 3 ای 4 درصد جذب پوست صورت شود ولی روش های تزریقی موضعی و مزوتراپی که انجام شود میتواند اثر بیشتری نسبت به مصرف خوراکی دان داشته باشد.


PRP یکی از موارد دیگری است که در این زمینه کاربرد دارد. تحقیقات نشان داده است اگر روش PRP به درستی انجام شود میتواند موثر باشد و سلول های پوستی و فیبروپلاست ها را برای ساخت و ساز و کلاژن سازی فعال کند.


انواع چین و چروک های صورت

چین و چروکهایی که روی پوست انسان ایجاد میشود دو دسته هستند:


دسته اول به دلیل انقباض عضلات ایجاد میشود زمانی که شما اخم میکنید باعث ایجاد اخم میشود و یا زمانی که میخندیم خط هایی که کنار چشم و خط خنده ایجاد میشود. اینها چین و چروک های داینامیک هستند که یکی از بهترین راههای درمان ان تزریق بوتاکس است که در ناحیه پیشانی و کناره ای چشم زمانی تزریق میشود باعث جلوگیری از انقباض عضلات میشود و باعث پیشگیری از ایجاد چین و چروک روی پوست میشود.


دسته دوم چین و چروک های استاتیک هستند به چین و چروک ها و نواحی پوستی اطلاق میشود که شما زمانی که به طور عادی به اینه نگاه میکنید این چین و چروکها مشخص هستند مانند خط خنده افتادگی گونه چین و چروک های زیرچشم ،که تزریق چربی میتواند برای این نواحی مفید باشد و تاثیرگذاری بیشتری داشته باشد.


درمورد تزریق ژل، اینکه ایا تزریق ژل نسبت به روش های ذکر شده بهتر است یا خیر؟!


در گذشته ژل هایی که تزریق میشد مدت ماندگاری زیادی داشتند حدود 4 ای 5 سال و حتی بیشتر . ژلهایی که ماندگاری طولانی دارند از نظرعلم پزشکی مناسب استفاده نیستند به دلیل اینکه در طول مدت 4 الی 5 سالی که این ژل ها داخل پوست صورت هستند یک نوع عوارضی ایجاد خواهند کرد که میتواند شامل عفونت و و ورم و التهاب و یا حرکت ژل باشد. ولی ژل هایی که ماندگاری کمی دارند حدود یک سال ، به این نوع ژل ها هیالوریک گفته میشود که اگر درست تزریق شوند عوارض خاصی ایجاد نمیکنند. معمولا در پوست صورت اگر مقدار چین و چروک ها و افتادگی ها کم باشد از ژل استفاده میشود ولی اگر خط خنده و لبخند عمیق و یا چین و چروک های خیلی وسیعی در ناحیه پوست وجود داشت بهتر است از تزریق چربی استفاده شود.


لازم به ذکر است تمامی روش های فوق حتما باید توسط پزشکان متخصص انجام گیرد که تجربه کافی در این زمینه را دارنداین مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

رفع افتادگی و پیری پوست با دستگاه پلکسر

رفع افتادگی و پیری پوست با دستگاه پلکسر


موارد زیادی در ایجاد چین و چروک اطراف چشم نقش دارند از جمله مصرف سیگار و قرار گرفتن در معرض نور خورشید . برای از بین بردن چین و چروک ها راه های درمان زیادی وجود دارد که یکی از آنها استفاده از دستگاه پلکسر (پلاسماجت) است.


پلاسماجت یا پلکسر در سال 2014 ابداع شد و مورد استفاده قرار گرفت . این روش یک روش کم تهاجم محسوب می شود، جراحی های کم تهاجمی روشی هستند که جایگزین روش های جراحی تهاجمی که با خونریزی و بخیه همراه هستند ولی روش های کم تهاجم بدون خونریزی و بخیه و ایمن و ساده و عاری از خطر برای پزشک و بیمار هستند که دوره بهبود کوتاهتری نسبت به روش های جراحی تهاجمی دارند. در جراحی های تهاجمی پوست به طور کامل بریده می شود، در نتیجه آثار بریدگی بعد از جراحی پس از مدتی باقی می ماند، حتی ممکن است پوست بیش از اندازه بریده شود و در نتیجه چشم ها قرینه نشوند.


plexer-lifting-face


خوشبختانه این مشکلات با استفاده از دستگاه پلکسر وجود ندارد. پلکسر یا پلاسماجت روشی برای از بین بردن افتادگی و پیری پوست و پلک بدون نیاز به جراحی و برش پوست است و ناسب افرادیست که بدون جراحی و بی هوشی می خواهند پلک های جوان و زیبا داشته باشند. در این روش با استفاده از پلاسما ( از دیدگاه فیزیک حالت چهارم ماده است که می توان آن را گاز مایع در نظر گرفت. ماده در طبیعت در سه نوع یافت می شود: جامد،مایع،گاز ) لایه سطحی پوست به دلیل حرارت بالا باعث تخریب بافت پوست یعنی همان سلول سازی و کلاژن سازی پوست می شود به این حالت تصعید (تبدیل جامد به گاز) گفته می شود.


این روش نقاط ریزی روی پوست ایجاد می کند که باعث انقباض و سفت شدن فیبرهای پوست می شود. بدین ترتیب باعث جوانسازی و بازسازی پوست می شود، بدون هیچگونه برشی روی پوست، پوست محکم می شود. این روش بدون ایجاد بخیه و جراحت نتیجه ای مشابه نتایج جراحی های تهاجمی دارد و نتیجه درمان در پلکسر فوریست. به دلیل کم تهاجم بودن روش پلکسر(پلاسماجت) به آن بلفاروپلاستی بدون نیاز به جراحی ، نیز گفته می شود.


plexer-lifting-face


این روش نه لیزر است نه امواج رادیوفرکانسی RF ، بلکه یک روش مدرن است که به لایه های عمیق پوست نفوذ نمی کند و مشکلاتی نظیر قرمزی و التهابب طولانی ، کلوئید و تیرگی باقی نمی ماند. این روش سریع بوده و نیازی به تزریق بی حسی ندارد. این دستگاه فقط روی لایه های سطحی پوست عمل می کند و از لایه های عمیق پوست عبور نمی کند مگر با صلاحدید پزشک.


نتایج حاصل از پلکسر چه مدت باقی می ماند؟


نتایج آن به اندازه جراحی های تهاجمی باقی می ماند، پلکسر هم مانند سایر روش های جراحی زیبایی نمی تواند در برابر پیری و سالخوردگی پوست مقاومت کند و تاثیرات آن کاملا دائمی نیست ولی نتایج آن بین چند ماه تا چند سال باقی می ماند. ژنتیک بیمار و قومیت آن از جمله مواردی هستند که روی نتایج درمان با استفاده از هر نوع جراحی تاثیرگذار است.


plexer-lifting-face


کاربردهای پلکسر(پلاسماجت):-پاک کردن تتو

-برداشت ضایعت پوستی(مانند زگیل و فیبروم و ...)

-بهبود اسکار و آکنه

-بهبود خطوط زایمانی

-بهبود خطوط و چروک اطراف دهان و چشم

-بازسازی پلک برای اصلاح کیسه های چربی در پلک پایین و پوست اضافی در پلک بالا -لیفت صورت و گردن

-مناسب افرادی که تمایل به جراحی و بی هوشی ندارند

-مناسب افرادی که افتادگی پلک کمی دارند و نیاز به ترمیم آن است

-مناسب افرادی که چشم های شرقی دارند و قصد دارند با اینکار فرم چشم غربی داشته باشند

-افرادی که قبلا جراحی پلک انجام داده اند ولی نتیجه موردنظر را نگرفتند و چشم هایشان متقارن نیستندplexer-lifting-face


عوارض پلکسر(پلاسماجت):


در کلینیک های اروپا طبق آزمایش های صورت گرفته روی 1000 بیمار (800 خانم و 200 آقا) بین سنین23 تا 82 سال، بیماران با سابقه افتادگی پلک با هر میزان و حتی سیگاری ها، همزمان عمل شدند و تمام 100% بیماران از نتیجه کاملا راضی بودند و عوارض ناشی از جراحی پلک را نداشتند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

محصولات مراقبت از پوست و مو

زيبايي هر فرد، با شادابي و سلامت پوست و موی وی ارتباط مستقیم دارد. به همين دليل توجه و مراقبت دقيق و روزانه تاثير بسيار مستقيمي بر حفظ زيبايي طبيعي انسان خواهد داشت.


در مراقبت از پوست، انتخاب صحيح محصول با توجه به نوع پوست، سن، شرايط محيطي و ... از اهميت ويژهای برخوردار است.


فروشگاه اینترنتی وزیبا با ارائه محصولات متنوع مراقبت از پوست و مو، نياز پوست را در هر سن و با هر نوع سليقه اي برآورده ساخته و مشکلات آن را درمان می کند.


در انتخاب محصولات این فروشگاه اینترنتی، نوآوري، تحقيقات و تكنولوژي همگي به خدمت گرفته شده اند تا با توليد محصولاتی موثر و با كيفيت عالي شما را در حفظ و نگهداري زيبايي طبيعي خود ياري دهند.


در فروشگاه اینترنتی وزیبا، سعی شده است تا محصولاتی از برترین و با کیفیت ترین برندهای جهانی در زمینه مراقبت از پوست و مو را به شما عزیزان معرفی نماییم.


برندهایی مانند اورئال، کلینیک، مایبلین و ....


برای خرید این محصولات می توانید به فروشگاه اینترنتی وزیبا مراجعه کنید. بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

فروشگاه اینترنتی وزیبا


این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

پیری پوست و روش های به تعویق انداختن آن

با گذشت زمان و افزایش سن، خاصیت ارتجاعی پوست کاهش یافته، شادابی، طراوت و زیبایی پوست کمتر می شود. به دلیل ظاهر شدن چروک های پوست که در اثر عواملی مانند تابش آفتاب و انقباضات عضلانی نظیر اخم کردن و خندیدن در پوست به وجود می آید، پوست دچار افتادگی می شود.


روش هایی که روند پیر شدن پوست را کند کرده و ظاهر شدن چروک ها را به تعویق می اندازند، عبارتند از:


1- محافظت پوست در مقابل آفتاب: این امر با استفاده از ضدآفتاب، استفاده از عینک آفتابی و کلاه لبه دار امکان پذیر است.

2- پرهیز از سیگار کشیدن و مصرف دخانیات: دخانیات علاوه بر صدمه به ریه و قلب، به پوست شما نیز آسیب می زند، عبور مواد سمی موجود در سیگار از خلال پوست، به الیاف کلاژن و الاستین که مسئول حفظ شادابی پوست هستند، صدمه وارد می کند.

افراد سیگاری پوستی رنگ پریده و زرد رنگ متمایل به خاکستری دارند و هم چنین روند ترمیم پوست پس از جراحی و اعمالی نظیر لایه برداری یا پیلینگ در این افراد بسیار کند است.

3- افزایش و کاهش شدید وزن: افزایش وزن با تجمع مقدار زیادی چربی در زیر سطح پوست همراه است که باعث کشیدگی پوست می شود و با کاهش شدید وزن نواحی کشیده شده پوست، شل و آویزان شده و موجب افتادگی و چین و چروک خواهد شد بهتر است تغییر وزن به آهستگی صورت پذیرد و از افزایش یا کاهش ناگهانی وزن جلوگیری شود.

هورمون استروژن در خانم ها در سنین باروری از تخمدان ها ترشح می شود و با شروع یائسگی، میزان ترشح این هورمون کاهش می یابد، به دلیل اینکه هورمون استروژن جوانسازی پوست را به عهده دارد، با شروع سن یائسگ، پوست شادابی و قوام خود را از دست داده و خشک می شود. استفاده از کرم های ضد چروک قوی برای حفظ رطوبت پوست بسیار مؤثر است، یکی از این کرم ها، کرم روز ضد چروک و جوان کننده پوست رگال ايج كنترل با اثر شبه بوتاکس می باشد. برای اطلاعات بیشتر به وب سایت فروش آنلاین لوازم آرایش بهداشتی وزیبا به آدرس Vziba.com مراجعه نمایید.


به طور کلی فقدان رطوبت در پوست، قرارگرفتن در محیط های آلوده، ژنتیک، مصرف سیگار و دخانیات و اشعه فرابنفش نور خورشید باعث پیری پوست و افتادگی آن می شود. در این میان استفاده از مرطوب کننده های حاوی آلفا هیدروکسی، کاهش دفعات شستشوی پوست و استفاده از شوینده های ملایم می تواند خشکی و چروک پوست را کاهش دهد.


اسیدهای آلفا هیدروکسی در بسیاری از میوه ها مانند سیب، آناناس و مرکبات وجود دارند. کرم های حاوی کلاژن نیز به دلیل خاصیت نرم کنندگی تا حدودی می توانند تاثیرگذار باشند.

امروزه با استفاده از پرکننده هایی نظیر ژل، هیالورینیک و چربی از میزان چروک های پوست کاسته می شود و تزریق بوتاکس برای تقلیل چروک های پیشانی و خطوط پنجه کلاغی گوشه چشم ها به کار می رود.

لیزرهایی نظیر لیزر فراکشنال، RF Fractional و IPL نیز از مواردی هستند که امروزه جهت لیفتینگ پوست به کار می رود.


اما همواره پیش گیری بر درمان مقدم است، با رعایت چند اصل ساده میتوان روند پیرشدن پوست و چین و چروک ها را به تعویق انداخت:

1- استفاده مداوم و مرتب از ضدآفتاب مناسب: هنگام خروج از خانه از ضدآفتاب با به بالا که حاوی زینک اکسید (Zinkcokid)، تیتانیوم دی اکسید (Tit) باشد استفاده نمایید.

2- استفاده کم از لوازم آرایشی: لوازم آرایشی باعث خشکی پوست می شوند و نیز می توانند چروک کاذب ایجاد نمایند. استفاده از لوازم آرایش نامرغوب ممکن است موجب پیری زودرس پوست شما بشود.

3- استرس: در زمان استرس اخم می کنید و چین های پیشانی خود را تقویت می کنید! لطفا ریلکس باشید.

4- تغذیه و رژیم های لاغری: رژیم های غیر استاندارد باعث پیری زودرس پوست و شل شدن ناگهانی پوست می شود. از طرفی مصرف بیش از حد نمک، غذهای سرخ شده، قهوه و شیرینی جات در طولانی مدت باعث آسیب رساندن به پوست و پیری آن می شود. روند کاهش وزن بایستی به آهستگ و حدود هفتگی نیم کیلو باشد.

5- کم آبی: سعی کنید روزانه 8 لیوان آب بنوشید.

6- کم خوابی: هر شب بین 7 تا 8 ساعت خواب مداوم داشته باشید.

7- پرهیز از سیگار و دخانیات: برای کمک به پوستتان و حفظ شادابی آن از سیگار و دخانیات بپرهیزید.

8- مصرف میوه جات و سبزیجات فراوان: به دلیل وجود ویتامین ها ی گروه C,B و آنتی اکسیدان ها در میوه و سبزیجات روند پیری پوست را به مقدار قابل ملاحظه ای به تعویق می اندازد.این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

پیری پوست و روش های به تعویق انداختن آن

با گذشت زمان و افزایش سن، خاصیت ارتجاعی پوست کاهش یافته، شادابی، طراوت و زیبایی پوست کمتر می شود. به دلیل ظاهر شدن چروک های پوست که در اثر عواملی مانند تابش آفتاب و انقباضات عضلانی نظیر اخم کردن و خندیدن در پوست به وجود می آید، پوست دچار افتادگی می شود.

روش هایی که روند پیر شدن پوست را کند کرده و ظاهر شدن چروک ها را به تعویق می اندازند، عبارتند از:

1- محافظت پوست در مقابل آفتاب: این امر با استفاده از ضدآفتاب، استفاده از عینک آفتابی و کلاه لبه دار امکان پذیر است.

2- پرهیز از سیگار کشیدن و مصرف دخانیات: دخانیات علاوه بر صدمه به ریه و قلب، به پوست شما نیز آسیب می زند، عبور مواد سمی موجود در سیگار از خلال پوست، به الیاف کلاژن و الاستین که مسئول حفظ شادابی پوست هستند، صدمه وارد می کند.

افراد سیگاری پوستی رنگ پریده و زرد رنگ متمایل به خاکستری دارند و هم چنین روند ترمیم پوست پس از جراحی و اعمالی نظیر لایه برداری یا پیلینگ در این افراد بسیار کند است.

3- افزایش و کاهش شدید وزن: افزایش وزن با تجمع مقدار زیادی چربی در زیر سطح پوست همراه است که باعث کشیدگی پوست می شود و با کاهش شدید وزن نواحی کشیده شده پوست، شل و آویزان شده و موجب افتادگی و چین و چروک خواهد شد بهتر است تغییر وزن به آهستگی صورت پذیرد و از افزایش یا کاهش ناگهانی وزن جلوگیری شود.

هورمون استروژن در خانم ها در سنین باروری از تخمدان ها ترشح می شود و با شروع یائسگی، میزان ترشح این هورمون کاهش می یابد، به دلیل اینکه هورمون استروژن جوانسازی پوست را به عهده دارد، با شروع سن یائسگ، پوست شادابی و قوام خود را از دست داده و خشک می شود. استفاده از کرم های ضد چروک قوی برای حفظ رطوبت پوست بسیار مؤثر است، یکی از این کرم ها، کرم روز ضد چروک و جوان کننده پوست رگال ايج كنترل با اثر شبه بوتاکس می باشد. برای اطلاعات بیشتر به وب سایت فروش آنلاین لوازم آرایش بهداشتی وزیبا به آدرس Vziba.com مراجعه نمایید.

به طور کلی فقدان رطوبت در پوست، قرارگرفتن در محیط های آلوده، ژنتیک، مصرف سیگار و دخانیات و اشعه فرابنفش نور خورشید باعث پیری پوست و افتادگی آن می شود. در این میان استفاده از مرطوب کننده های حاوی آلفا هیدروکسی، کاهش دفعات شستشوی پوست و استفاده از شوینده های ملایم می تواند خشکی و چروک پوست را کاهش دهد.

اسیدهای آلفا هیدروکسی در بسیاری از میوه ها مانند سیب، آناناس و مرکبات وجود دارند. کرم های حاوی کلاژن نیز به دلیل خاصیت نرم کنندگی تا حدودی می توانند تاثیرگذار باشند.

امروزه با استفاده از پرکننده هایی نظیر ژل، هیالورینیک و چربی از میزان چروک های پوست کاسته می شود و تزریق بوتاکس برای تقلیل چروک های پیشانی و خطوط پنجه کلاغی گوشه چشم ها به کار می رود.

لیزرهایی نظیر لیزر فراکشنال، RF Fractional و IPL نیز از مواردی هستند که امروزه جهت لیفتینگ پوست به کار می رود.

اما همواره پیش گیری بر درمان مقدم است، با رعایت چند اصل ساده میتوان روند پیرشدن پوست و چین و چروک ها را به تعویق انداخت:

1- استفاده مداوم و مرتب از ضدآفتاب مناسب: هنگام خروج از خانه از ضدآفتاب با به بالا که حاوی زینک اکسید (Zinkcokid)، تیتانیوم دی اکسید (Tit) باشد استفاده نمایید.

2- استفاده کم از لوازم آرایشی: لوازم آرایشی باعث خشکی پوست می شوند و نیز می توانند چروک کاذب ایجاد نمایند. استفاده از لوازم آرایش نامرغوب ممکن است موجب پیری زودرس پوست شما بشود.

3- استرس: در زمان استرس اخم می کنید و چین های پیشانی خود را تقویت می کنید! لطفا ریلکس باشید.

4- تغذیه و رژیم های لاغری: رژیم های غیر استاندارد باعث پیری زودرس پوست و شل شدن ناگهانی پوست می شود. از طرفی مصرف بیش از حد نمک، غذهای سرخ شده، قهوه و شیرینی جات در طولانی مدت باعث آسیب رساندن به پوست و پیری آن می شود. روند کاهش وزن بایستی به آهستگ و حدود هفتگی نیم کیلو باشد.

5- کم آبی: سعی کنید روزانه 8 لیوان آب بنوشید.

6- کم خوابی: هر شب بین 7 تا 8 ساعت خواب مداوم داشته باشید.

7- پرهیز از سیگار و دخانیات: برای کمک به پوستتان و حفظ شادابی آن از سیگار و دخانیات بپرهیزید.

8- مصرف میوه جات و سبزیجات فراوان: به دلیل وجود ویتامین ها ی گروه C,B و آنتی اکسیدان ها در میوه و سبزیجات روند پیری پوست را به مقدار قابل ملاحظه ای به تعویق می اندازد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

لیزر دایود برای رفع موهای زائد

لیزر دایود


با افزایش تقاضا برای رفع موهای زائد در همه نواحی بدن، لیزرهای دایودی طراحی شده‌اند که توانایی حذف موهای زائد ناحیه‌ای وسیعی از بدن را به راحتی و با کارایی بالا فراهم می‌کند. رفع موهای زائد با لیزر دایود، یکی از راحت‌ترین روش‌ها برای رفع دائمی موهای زائد است. با قرارگیری دسته لیزر روی ناحیه تحت درمان، ناراحتی و درد کمی ممکن است حس شود، ولی بی‌حسی موضعی برای انجام آن لازم نیست. لیزرهای دایود بهترین نوع لیزر موهای زائد است که برای رفع موثر موهای زائد از همه انواع پوست با تعداد جلسات درمانی کمتر فراهم می‌کند. برخلاف لیزرهای قبلی، برای رفع موثر موهای زائد، لازم به چند بار عبور لیزر از یک ناحیه وجود ندارد و در نتیجه زمان درمان را کوتاه تر نیز می نماید.

معمولا 5 تا 6 جلسه برای رفع دائمی موهای زائد لازم است و بعد از تکمیل دوره رفع موهای زائد، فقط ممکن است بعد از گذشت مدت زمان طولانی، از بین بردن موردی نواحی کوچک موهای زائد باقیمانده مورد نیاز باشد.

امروزه بسیاری از افراد برای از بین بردن موهای زائد بدن، از دستگاه های لیزر موهای زائد استفاده می کنند. یکی از این دستگاه ها، دستگاه لیزر موهای زائد دایود است. لیزرهای دایود، منایع نوری کارآمدی هستند و برای مقاصد کلینیکی بسیار مناسب می باشند. لیزرهای یاقوت، الکساندریت، Nd: YAG، IPLها همگی دارای منبع فلاش لامپ هستند. بنابراین می توان گفت ظهور لیزرهای دایود یک تغییر و تحول عمده در بین سیستم های رفع موهای زائد بر پایه نور می باشد. لیزرهای دایود رفع موهای زائد موجود به صورت پالسی و با طول موج های ۸۰۰ تا ۸۱۰ نانومتر می باشند. جذب این طول موج در ملانین تاحدی کمتر از لیزرهای الکساندریت و یاقوت و بیشتر از Nd: YAG، IPLها می باشد، ولیکن آنها می توانند در عمق بیشتری از درم نفوذ کنند و میزان بیشتری در فولیکول مو جذب گردند و متعاقباً اثر حرارتی و نابود کنندگی بیشتری را در مرکز فولیکول و سلولهای بنیادی رشد مو، نسبت به الکساندریت و یاقوت ایجاد نمایند. دستگاه لیزر دایود ، با گسیل نمودن نور هدایت شده خود به سوی هدف یا Cible مو که همان محل انبار شدن ملانین موجود در ریشه هر مو است ، رنگدانه مورد نظر را بمباران و نهایتاً متلاشی می نماید . اثر نور لیزر دیود diode بر روی ملانین یا رنگدانه مو بر اساس مکانیسم گرم نمودن آن تا حد نابود کردن مو بوده که این مکانیسم به نام فوتوترمولیز خوانده می شود .


نکات کلیدی در مورد لیزرهای دایود

۱- طول موج آنها نزدیک به طول موج طیف پایین مادون قرمز می باشد.

۲- جذب آن در ملانین به نسبت Nd: YAG، IPLبسیار بیشتر بوده و تاحدی کمتر از لیزرهای الکساندریت و یاقوت می باشد.

۳- دارای ریسک پس از درمان کمتری نسبت به الکساندریت در تغییرات پیگمانته می باشد. کاهش ریسک با پالس یکنواخت و خنک سازی سطحی نیز کمتر می گردد.

۴- طول موج آنها دارای عمق نفوذ بیشتری در درم بوده و درصد بیشتری از آن به فولیکول می رسد.

۵- به علت استفاده از تکنولوژی نیمه هادی در ساخت آنها نسبت به دیگر لیزرهای دارای فلاش لامپ به راحتی قابل حمل بوده، و مقاومت بیشتری را در برابر ضربه و تغییرات از خود نشان می دهند.

۶- دارای طول عمر بیشتری نسبت به دیگر لیزرها میباشد.

۷- هزینه خرید و هزینه های ایجاد شده برای بیمار به مراتب کمتر از دیگر لیزرها می باشد.

۸- به علت محدوده وسیع تنظیمات طول پالس و انرژی کاربردهای وسیعی داشته و قابلیت استفاده در پوستهای تیره را نیز میسر می سازد.

۹- به علت سرعت شات بسیار بالا در آنها برای استفاده در مساحت های بزرگ بسیار مناسبند


مزایای دستگاه لیزر موهای زائد دایود

مناسب برای آقایان و خانم ها

با سیستم کولینگ قوی

بدون تماس با پوست

بدون درد و سوختگی

اقدامات قبل از استفاده از دستگاه لیزر موهای زائد دایود

آرایش صورت قبل از لیزر پاک گردد

اصلاح ناحیه ژل ۳ روز قبل انجام شود

نواحی حساس (بیکینی) یک ساعت قبل از لیزر با پماد لیدوکایین بی حس شود

اقدامات بعد از استفاده از دستگاه لیزر موهای زائد دایود

استحمام و نظافت شخصی رعایت شود

عدم شستشو با آب و مواد شوینده بلافاصله بعد از لیزر

• استحمام و شستشو حداقل بعد از ۴ ساعت از انجام لیزر

• استفاده از کرم زینک اکساید تا ۲ روز و روزی ۲بار

• عدم استفاده از البسه تنگ روی نواحی حساس (بیکینی و زیر بغل)

• عدم انجام حرکات کششی سنگین ورزشی و سنگین بلافاصله بعد ار لیزر

• استفاده از کرم ضد آفتاب برای صورت

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

بهترین مواد غذایی برای مقابله با پیری پوست

ویتامین C یکی از بهترین مواد مغذی برای پوست محسوب می شود. آب مرکبات یکی از بهترین منایع برای این ویتامین هستند. ویتامین C به کلاژن سازی کمک می کند و از این رو، در حفظ ظاهر شاداب و جوان پوست نقش دارد.

صنعت زیبایی و مراقبت از پوست هرگز از ارائه انواع مختلف محصولات که برای به تاخیر انداختن پیری طراحی شده اند، دست بر نداشته است. امروزه کرم ها، لوسیون ها، ژل ها و حتی داروهای خوراکی در دسترس هستند تا عطش مردم برای حفظ جوانی خود را سیراب کنند.

در شرایطی که یک محصول می تواند نتایج مثبتی برای یک نفر به همراه داشته باشد، ممکن است اثری متفاوت روی فردی دیگر داشته باشد.از این رو، کارشناسان سلامت یک راه مطمئن که به مبارزه با پیری کمک خواهد کرد را پیشنهاد می دهند: مصرف مواد غذایی ضد پیری.

مصرف مواد غذایی سالم به شما کمک می کند تا از درون به سمت بیرون مبارزه خود با پیری را دنبال کنید. در ادامه با برخی از بهترین مواد غذایی ضد پیری آشنا می شویم

ماهی سالمون

ماهی سالمون یک ابرماده غذایی است زیرا فواید سلامت متعددی را ارائه می کند. این ماهی حاوی اسیدهای چرب امگا 3 است که برای سلامت قلب مفید محسوب می شوند. قلب سالم به جریان خون مناسب در سراسر بدن کمک می کند. جریان خون مناسب نیز به معنای ارسال اکسیژن و مواد مغذی به پوست و کمک به حفظ ظاهر جوان آن است. همچنین، امگا 3 به بدن در جذب آب، به ویژه برای اپیدرم، لایه بالایی پوست، کمک می کند. اگر با مزه قوی سالمون نمی توانید کنار بیایید، مصرف ماهی های دیگر مانند تن، شاه ماهی، قزل آلای دریاچه ای یا ساردین را مد نظر قرار دهید

بلوبری

بلوبری سرشار از آنتی اکسیدان ها است. آنتی اکسیدان ها به سلول ها در مبارزه با آسیب ناشی از رادیکال های آزاد و پیری پوست کمک می کنند. از این رو، اگر هوس خوردن یک میان وعده به سرتان زده است، بلوبری انتخابی سالم و خوشمزه محسوب می شود که به حفظ جوانی پوست نیز کمک می کند.

شکلات تلخ

همه ما شنیده ایم که خوردن شکلات موجب شکل گیری جوش می شود. با این وجود، کارشناسان سلامت مخالف این مساله هستند که تمام شکلات ها برای پوست بد هستند. شکلات تلخ حاوی آنتی اکسیدان های ضروری است که به پوست در مبارزه با پرتوهای فرابنفش کمک می کنند. افزون بر این، شکلات تلخ به بهبود خلق و خو و کسب آرامش کمک می کند که می توانند اثر مثبتی روی پوست داشته باشند.

هویج

هویج حاوی بتا کاروتن است که به ترمیم سلولی کمک می کند. این گیاهان را به تنهایی یا همراه با خردل عسلی یا سالسای مورد علاقه تان می توانید مصرف کنید.

بادام

بادام سرشار از ویتامین E و آنتی اکسیدان ها است.این مواد برای بهبود قابلیت کشسانی و آبرسانی پوست ضروری هستند. افزون بر این، بادام از کلسترول پایینی برخوردار است. در نتیجه، آنها همانند بلوبری می توانند میان وعده ای سالم و مفید باشند.

ماست

ماست به گوارش کمک می کند.این خوراکی می تواند به پاکسازی روده بزرگ کمک کند. در نتیجه، شما می توانید مواد مغذی بیشتری را از غذایی که می خورید، دریافت کنید. از این رو، به جای استفاده از سس مایونز به عنوان چاشنی می توانید از ماست به عنوان جایگزینی سالم‌تر بهره ببرید.

گوجه فرنگی

گوجه فرنگی سرشار از لیکوپن است که یک ماده ضد پیری محسوب می شود. برای بهره‌مندی از بیشترین میزان فواید گوجه فرنگی بهتر است آن را به صورت پخته مصرف کنید.

آب مرکبات

ویتامین C یکی از بهترین مواد مغذی برای پوست محسوب می شود. آب مرکبات یکی از بهترین منایع برای این ویتامین هستند.ویتامین C به کلاژن سازی کمک می کند و از این رو، در حفظ ظاهر شاداب و جوان پوست نقش دارد.

برنج قهوه ای

مصرف غلات پالایش شده مانند برنج سفید، و نان های سفید افزایش ناگهانی قند خون را موجب می شود. در نتیجه، مواجهه با جوش ها و آکنه چندان غیر منتظره نیست. در مقابل، مصرف غلات سرشار از فیبر مانند برنج قهوه ای، چاودار یا جو دوسر به حفظ سطوح مناسب قند خون کمک می کند.

آب

آب به بدن در دفع مواد زائد و سموم کمک می کند. آب یک مرطوب کننده طبیعی نیز محسوب می شود زیرا پوست را هیدارته نگه می دارد. همچنین، آب سلول های بدن انسان را تغذیه می کند. برای این که عطر و طعم بهتری به آب نوشیدنی خود بدهید و بر فواید سلامت آن اضافه کنید می توانید مقداری آب لیمو و چند برش خیار به آن اضافه کنید

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

پیری پوست و روش های به تعویق انداختن آن

با گذشت زمان و افزایش سن، خاصیت ارتجاعی پوست کاهش یافته، شادابی، طراوت و زیبایی پوست کمتر می شود. به دلیل ظاهر شدن چروک های پوست که در اثر عواملی مانند تابش آفتاب و انقباضات عضلانی نظیر اخم کردن و خندیدن در پوست به وجود می آید، پوست دچار افتادگی می شود. روش هایی که روند پیر شدن پوست را کند کرده و ظاهر شدن چروک ها را به تعویق می اندازند، عبارتند از:

1- محافظت پوست در مقابل آفتاب: این امر با استفاده از ضدآفتاب، استفاده از عینک آفتابی و کلاه لبه دار امکان پذیر است.

2- پرهیز از سیگار کشیدن و مصرف دخانیات: دخانیات علاوه بر صدمه به ریه و قلب، به پوست شما نیز آسیب می زند، عبور مواد سمی موجود در سیگار از خلال پوست، به الیاف کلاژن و الاستین که مسئول حفظ شادابی پوست هستند، صدمه وارد می کند. افراد سیگاری پوستی رنگ پریده و زرد رنگ متمایل به خاکستری دارند و هم چنین روند ترمیم پوست پس از جراحی و اعمالی نظیر لایه برداری یا پیلینگ در این افراد بسیار کند است.

3- افزایش و کاهش شدید وزن: افزایش وزن با تجمع مقدار زیادی چربی در زیر سطح پوست همراه است که باعث کشیدگی پوست می شود و با کاهش شدید وزن نواحی کشیده شده پوست، شل و آویزان شده و موجب افتادگی و چین و چروک خواهد شد بهتر است تغییر وزن به آهستگی صورت پذیرد و از افزایش یا کاهش ناگهانی وزن جلوگیری شود.

هورمون استروژن در خانم ها در سنین باروری از تخمدان ها ترشح می شود و با شروع یائسگی، میزان ترشح این هورمون کاهش می یابد، به دلیل اینکه هورمون استروژن جوانسازی پوست را به عهده دارد، با شروع سن یائسگ، پوست شادابی و قوام خود را از دست داده و خشک می شود. استفاده از مرطوب کننده های قوی برای حفظ رطوبت پوست بسیار مؤثر است.
به طور کلی فقدان رطوبت در پوست، قرارگرفتن در محیط های آلوده، ژنتیک، مصرف سیگار و دخانیات و اشعه فرابنفش نور خورشید باعث پیری پوست و افتادگی آن می شود. در این میان استفاده از مرطوب کننده های حاوی آلفا هیدروکسی، کاهش دفعات شستشوی پوست و استفاده از شوینده های ملایم می تواند خشکی و چروک پوست را کاهش دهد. اسیدهای آلفا هیدروکسی در بسیاری از میوه ها مانند سیب، آناناس و مرکبات وجود دارند. کرم های حاوی کلاژن نیز به دلیل خاصیت نرم کنندگی تا حدودی می توانند تاثیرگذار باشند. امروزه با استفاده از پرکننده هایی نظیر ژل، هیالورینیک و چربی از میزان چروک های پوست کاسته می شود و تزریق بوتاکس برای تقلیل چروک های پیشانی و خطوط پنجه کلاغی گوشه چشم ها به کار می رود. لیزرهایی نظیر لیزر co2 فراکشنال، RF Fractional و IPL نیز از مواردی هستند که امروزه جهت لیفتینگ پوست به کار می رود. اما همواره پیش گیری بر درمان مقدم است، با رعایت چند اصل ساده میتوان روند پیرشدن پوست و چین و چروک ها را به تعویق انداخت:

1- استفاده مداوم و مرتب از ضدآفتاب مناسب: هنگام خروج از خانه از ضدآفتاب با SPF15 به بالا که حاوی زینک اکسید (Zinkcokid)، تیتانیوم دی اکسید(Tit ) باشد استفاده نمایید.

2- استفاده کم از لوازم آرایشی: لوازم آرایشی باعث خشکی پوست می شوند و نیز می توانند چروک کاذب ایجاد نمایند. استفاده از لوازم آرایش نامرغوب ممکن است موجب پیری زودرس پوست شما بشود.

3- استرس: در زمان استرس اخم می کنید و چین های پیشانی خود را تقویت می کنید! لطفا ریلکس باشید.

4- تغذیه و رژیم های لاغری: رژیم های غیر استاندارد باعث پیری زودرس پوست و شل شدن ناگهانی آن می شود. از طرفی مصرف بیش از حد نمک، غذهای سرخ شده، قهوه و شیرینی جات در طولانی مدت باعث آسیب رساندن به پوست و پیری آن می شود. روند کاهش وزن بایستی به آهستگی و حدود هفتگی نیم کیلو باشد.

5- کم آبی: سعی کنید روزانه 8 لیوان آب بنوشید.

6- کم خوابی: هر شب بین 7 تا 8 ساعت خواب مداوم داشته باشید.

7- پرهیز از سیگار و دخانیات: برای کمک به پوستتان و حفظ شادابی آن از سیگار و دخانیات بپرهیزید.

8- مصرف میوه جات و سبزیجات فراوان: به دلیل وجود ویتامین ها ی گروه C,B و آنتی اکسیدان ها در میوه و سبزیجات روند پیری پوست را به مقدار قابل ملاحظه ای به تعویق می اندازد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

رژیم های تغذیه ای

مضرترین غذاها شامل کربوهیدرات‌ها در اشکال ساده هستند. شما اگر مصرف کربوهیدرات‌ها را کم کنید به طور خودکار وزنتان کاهش می‌یابد.

زمانی که برنامه سریعترین رژیم غذایی را دارید باید غذاهایی که مغذی و سالم هستند را باهم ترکیب کنید.

جنبه مهم دیگر این است که، تا زمانی که متحمل تمرینات ورزشی موثر سنگین شدید، باید کالری خود را تا 1500 کاهش دهید.

بنابراین، مقدار کالری خود را در هر وعده غذایی خود محاسبه کنید.

 

کم‌کردن کربوهیدرات های ساده

اگر می‌خواهید به کاهش سریع وزن دست پیدا کنید باید کربوهیدراتهای ساده را به طور کامل از رژیم غذایی خود حذف کنید.

آرد سفید، ‌شکر تصفیه شده،‌ نان سفید و برنج سفید عواقب خطرناکی برای بدن دارد. از غذاهای فست فود و بی‌فایده به طور کامل پرهیز کنید.

به جای این مواد می‌توانید از کربوهیدرات‌های پیچیده مانند ماکارونی، گندم کامل،‌ نان قهوه‌ای،‌ بلغور جو دوسر و ذرت بو داده استفاده کنید.

این غذاها حاوی کربوهیدرات‌های سالم هستند که مقادیر کم آنها برای شما ضروری است.

 

اسیدهای چرب غیر اشباع

اسیدهای امگا 3 چرب متعلق به گروهی از اسیدهای چرب اشباع نشده‌اند که برای تغذیه بدن شما هستند.

انواع ماهی از قبیل ماهی تُن، ماهی قزل آلا، شاه‌ماهی، ماهی خال مخالی از منابع غنی از اسیدهای چرب امگا هستند.

محصولات لبنی مانند کره کم چرب و پنیر نیز حاوی اسیدهای چرب اشباع نشده‌اند.

اگر شما هدفتان از دست دادن وزن باشد، می‌توانید بادام زمینی را به جای بادام درختی بخورید. عدس، حبوبات و نخود فرنگی نیز از منابع بسیار خوب اسیدهای چرب هستند.

 

مصرف میزان بیشتر پروتئین

زمانی که چربی‌ها و کربو‌هیدرات‌ها را از رژیم غذایی خود حذف می‌کنید،‌ پروتئین‌ها تبدیل به منبع اصلی تغذیه شما می‌شوند.

منابع غنی از پروتئین شامل محصولات حیوانی مانند گوشت بدون چربی، سینه مرغ، دنده گوشت گاو و بوقلمون است. سفیده تخم مرغ و سرشیر نیز حاوی مقادیر بالایی از پروتئین است. همراه با این غذاها، شما باید میوه و سبزیجات به مقدار زیاد و ترکیباتی از ویتامین‌ها و مواد معدنی بخورید.

 

سریعترین برنامه رژیم غذایی جهان

روز خود را با یک لیوان آب گرم مخلوط با آب لیمو شروع کنید. آب لیمو نیز به پاک‌کننده اصلی شناخته شده است که در رژیم غذایی به امولسیون‌سازی‌ چربیها کمک می‌کند.
نوشیدن حداقل 3 لیوان آب در ساعت به سم زدایی بدن شما در صبح کمک می‌کند. شما باید حداقل 3 لیتر آب در روز مصرف کنید.
هرگز صبحانه خود را در صبح حذف نکنید. صبحانه شما باید یک تخم‌مرغ آب‌پز سفت یا تخم‌مرغ نیمرو باشد. همچنین می‌توانید جو یا ذرت بوداده را با سرشیر میل کنید.
در صبحانه یک موز یا یک ظرف میوه حاوی سیب، آووکادو، گواوا، خربزه و طالبی میل کنید.
مقدار کمی از ترکیبات پروتئین را در زمان ناهار بخورید. جوجه، ماهی پخته شده یا بوقلمون همراه با یک بشقاب سالاد سبزیجات تازه، سالاد توفو، سوپ اسفناج و چیپس گندم برای ناهار کافی است.

شام شما باید حدالامکان مشخص باشد؛ از غذاهای گیاهی برای شام استفاده کنید. سوپ‌هایی که در آن هویج، کلم، چغندر، کلم بروکلی، گوجه فرنگی، کاهو و پیاز باشد، میل کنید. همچنین می‌توانید از سبزیجات پخته شده با مقدار فوق العاده روغن زیتون استفاده کنید. سوپ تهیه شده از حبوبات و عدس نیز سالم می‌باشد.
اگر بین وعده‌های غذایی خود احساس گرسنگی می‌کنید، می توانید گرسنگی خود را با آب تازه میوه، بادام زمینی، کراکر گندم و ذرت بو داده برطرف سازید. از خوردن آب میوه‌های کنسرو شده، نوشابه‌های گازدار و غذاهای شیرین جدا خودداری کنید.

منبع: سایت مقاله‌های پزشکی بازل

مترجم: مریم قره‌داغی

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

رژیم پروتئینه

 

این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

تماس با ما

خیابان فتحی شقاقی ، بین چهار راه یوسف آباد و چهل ستون ، ساختمان پزشکان سبز ، طبقه همکف ، واحد4

تلفن: 02188705550

تلفن: 02188705551

فکس: 02188716221

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید