دکتر علی خانی متخصص زیبایی صورت کاشت مو بوتاکس پروتز

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 انواع رژیم های لاغری متفاوتی وجود دارند که کمابیش محدود کننده هستند. در میان آنها کدامیک از همه مؤثرتر است؟ رژیم لاغری: قواعد اصولی که باید رعایت شوند، کدامند؟

 

رژیم های لاغری در بوتۀ آزمایش رژیم های لاغری متعددی در بازار وجود دارد. با اعتماد به نفس کامل گفته می‌شود که این رژیم ها در عین اینکه بسیار راحت هستند، نتایج خیلی خوبی با خود به همراه دارند. اما در واقعیت، آیا رژیمی وجود دارد که مؤثرتر از بقیه باشد؟   یک گروه از محققان کارایی انواع مختلف برنامه های لاغری را که در بازار پیشنهاد می‌شوند، مقایسه کرده اند. این آزمایش در انگلستان و بر روی داوطلبانی که اضافه وزن داشتند یا از چاقی مفرط رنج می‌بردند، انجام شد. این افراد  به سه گروه تقسیم شدند، هر یک از گروه ها می‌بایست یکی از این رژیم ها را پیگیری می‌کرد: رژیم آتکین (فاقد هیدروکربن ها_قندها)، برنامۀ اسلیم فست (بر پایۀ غذاهای پر پروتئین) و وایت واچر (کاهش کالری و شرکت در نشت های روزانه). در نهایت، یک گروه دیگر از اشخاص به عنوان شاهد به خدمت گرفته شدند: از آنها خواسته شد که هیچ تغییری نه در عادات غذایی شان و نه در سطح فعالیت های روزانه شان ایجاد نکنند.
کارایی مشابه رژیم ها، هر چه که باشند
این آزمایش شش ماه طول کشید، طی این مدت تغییر در وزن و تودۀ بدنی هر شرکت کننده ثبت می‌شد. در پایان، تمام رژیم ها همراه با کاهش وزن بودند، که دامنۀ همۀ آنها یکسان بود. به طور متوسط طی این شش ماه، بنابر گزارش شاهدان: شرکت کننده ها 5.9 کیلوگرم از وزن و 4.4 کیلوگرم از چربی شان کم شده بود.  
در عوض، طی یک ماه اول رژیم آتکین برتر از بقیه بود زیرا نسبت به رژیم های دیگر کاهش وزن بیشتری داشت. اما در ادامه، مثل بقیۀ رژیم های دیگر شد. همچنین، در طولانی مدت، که در این موقعیت شش ماه بود، رژیم آتکین تأثیر بیشتری از رژیم های دیگر نداشت. رژیم ها در عمل کم کردن وزن یک کار جدی است. توصیه می‌شود که یک برنامه را با همکاری یک متخصص پیگیری کنید. در غیر این صورت، با استفاده از رژیم های تجاری ممکن است نتایج راضی کننده باشند، اما به شرطی که به شش ماه نرسد.
در موضوع تنظیم وزن، اصلاح عادات غذایی در طولانی مدت مهم ترین نکته است. دنبال کردن این روند طولانی و زمان بر است اما ارزشش را دارد، زیرا تنها راهی است که می‌توان به یک تأثیر پایدار و استوار دست یافت.  منبع:   www.seemorgh.com

 

خواندن 1278 دفعه
آخرین ویرایش در 20 آذر 1393

تماس با ما

خیابان فتحی شقاقی ، بین چهار راه یوسف آباد و چهل ستون ، ساختمان پزشکان سبز ، طبقه همکف ، واحد4

تلفن: 02188705550

تلفن: 02188705551

فکس: 02188716221

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید